Imperium odzieżowe Zara

Jeśli kiedykolwiek kupowałaś ubrania, na pewno kojarzysz markę Zara. Dziś na całym świecie pracuje ponad 650 punktów sprzedaży tej ekskluzywnej marki. Warto wiedzieć, że założyciel tej ubraniowej potęgi, pochodzący z półwyspu iberyjskiego Amancio Ortega Gaona, zaczynał swoją drogę do światowej renomy od zatrudnienia w sklepie z ubraniami.

moda - magazyny

Źródło: flickr.com

Dziś Gaona jest najbogatszym obywatelem Hiszpanii oraz okupuje piątą lokatę w katalogu najbogatszych ludzi na globie. Historia tego zaradnego człowieka jest źródłem inspiracji dla wielu młodych ludzi. Amancio Ortega Gaona stanowisku w sklepie z ciuchami rozpoczął w wieku siedemnastu lat. Dwie dekady potem zaczął prowadzić swój własny sklep, w którym miał w ofercie ubrania Zara. Jego historia to sedno tego, co zwie się porzekadłem „od pucybuta do milionera”.

Ubrania Zara, pomimo ciężkiego krachu finansowego, rozchodzą się świetnie. Miarodajnym na to dowodem jest to, że Zara wyróżnia się wspaniałą relacją zysku do wpływu. Przyczyn takiego powodzenia może być sporo. Najbardziej znaczącym atutem, jaki mają ubrania Zara, są świetne projekty. Spore znaczenie ma też zdobyta przez parę dekad renoma. Zara funkcjonuje od lat 70., dzięki czemu utrwaliła się w głowach ludzi. Ubrania Zara kojarzą się ludziom z elegancją i pewnością dobrej jakości. To bardzo wartościowe dla firmy, przyczyna jej błyskotliwego sukcesu.

Najbogatszy mieszkaniec półwyspu iberyjskiego, Amancio Ortega Gaona, jest dla wielu młodzieńców prawdziwym wzorem. Długoletnią pracą wypracował on ogromny majątek i zbudował potęgę ubraniową – markę Zara. Nie żebrał w instytucjach państwowych o kasę, nie protestował na ulicach, nie ciągnął pieniędzy z budżetu państwa ucząc się na darmowym uniwersytecie. Na wszystko zapracował na własną rękę i za to trzeba go podziwiać.

Źródło: domodi