Jak dbać o piękne ciało nie szkodząc zdrowiu ani środowisku

Najodpowiedniej poszukać kosmetyków wykorzystujących substancje naturalnego pochodzenia. W zdrowym ciele zdrowy duch, wszyscy doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. O należytej kondycji całego ciała najlepiej zaświadcza nasz design – błyszczące, zdrowe włosy i pełna wigoru skóra. Firmy produkujące kosmetyki, także te przeznaczone dla osób 40+, bez ustanku zapewniają nas o zbawiennych dla skóry cechach kremów jak też balsamów, naturalnie nawilżających włosy składnikach szamponów oraz oczyszczającym działaniu peelingów. Czy jednak wszelkie z tych kosmetyków korzystnie wpływają na nasze zdrowie?

kosmetyk

Autor: PortoBay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
O tym można się przekonać jedynie wówczas, gdy nauczymy się czytać spisy komponentów sytuowane na etykietach – (zobacz dodatkowe informacje). Warto przez chwilę przyjrzeć się poniektórym z nich, a kiedy coś nas zaniepokoi – poszukać zamienników oferowanych przez wytwórców kosmetyków naturalnych. Na początek zastanówmy się, jakie substraty nadają włosom a także skórze żywego, pełnego wigoru błysku.

Chcesz zgłębić więcej na opisywany wątek? To bardzo dobrze, gdyż pod tym odsyłaczem (https://shapeofu.pl/) znajdziesz fascynujące informacje, które Cię wciągną.

Najpoprawniej, kiedy są to olejki naturalnego pochodzenia. Coraz więcej kosmetyków powstaje z użyciem „eliksirów młodości”, a więc oleju arganowego jak też oleju Makadamia. Doskonale, bowiem są to ekologiczne składniki charakteryzujące się zbawiennym dla zdrowia działaniem – regenerują oraz oczyszczają skórę, nawilżają ją naturalnie oraz niwelują wrogie działanie wolnych rodników. Gorzej, gdy kosmetyk komponuje się przede wszystkim z silikonów, jakich użycie jest nadzwyczaj powszechne. Na ogół to właśnie silikony powodują, że tani szampon, nie zawierający żadnych składników odżywczych, przydaje włosom błysku. Jakim sposobem? Silikony zaklejają włosy jak też skórę, przynosząc złudzenie elastyczności, lecz za to nie przepuszczając żadnych substratów odżywczych.

olejek różany

Autor: Naomi King
Źródło: http://www.flickr.com
Niestety, poniektóre silikony są słabo rozpuszczalne w wodzie, a więc trudno je spłukać. Stosowanie kosmetyków mieszczących owe składniki prowadzi do przesuszenia włosów i do dużego przyspieszenia starzenia się skóry. Co robić Najodpowiedniej poszukać kosmetyków stosujących substancje pochodzenia naturalnego – napomknięte już oleje, nierzadko stosuje się też migdałowy, sezamowy i olej z pestek moreli), a również masło Shea, olejki ze słodkich pomarańczy. Dobrze jest sięgnąć po kosmetyki ekologiczne, jakie powstają głównie na bazie tych składników, nie mieszczą natomiast żadnych silikonów.