Jak dbać o swoje zdrowie i urodę?

W trosce o zdrowie i urodę bardzo dużo przedstawicielek płci pięknej decyduje się sięgnąć po różnorodne metody. Niektóre z nich to metody , które znane są dopiero od stosunkowo krótkiego czasu, inne są znane już od wielu lat, nieraz nawet od wielu stuleci. Jakiego rodzaju są to metody, czy warto z nich skorzystać?

masaż

Autor: zaphodsotherhead
Źródło: http://www.flickr.com
Z cellulitem zmaga się wiele kobiet w bardzo różnym wieku. Zazwyczaj aby się go pozbyć, większość przedstawicielek płci pięknej wybierała się do salonu kosmetycznego. Niemała liczba kobiet jednak ze względów finansowych nie mogła się na to zdecydować. Dzisiaj dostępny jest nowy sposób pozbycia się nielubianych zmian na swoim ciele. Metoda ta nie tylko mało kosztuje, ale możliwa jest także do zastosowania we własnym domu. Możliwość tę dają bańki chińskie. Takie bańki chińskie to wydatek oscylujący od dwudziestu do trzydziestu złotych. Ich zakup nie stanowi także problemu, są sprzedawane przez zdecydowaną większą aptek, ich sprzedaż prowadzą także sklepy prowadzące sprzedaż w Internecie. Zasada działania baniek chińskich jest dokładnie identyczna, jak w przypadku tradycyjnych, znanych na terenie naszego kraju od wielu, wielu lat szklanych baniek, którymi staramy się zwalczyć przeziębienie. Bańki te różni jedynie materiał, z którego je wykonano: te chińskie są gumowe.

Figura bez cellulitu

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia
Wbrew posiadanej nazwie piłki rehabilitacyjne mogą być stosowane nie tylko do ćwiczeń o charakterze rehabilitacyjnym. Piłki rehabilitacyjne dają możliwość zastosowania ich do wielu bardzo różnych ćwiczeń. Co więcej, mogą z nich korzystać w zasadzie wszyscy niezależnie od wieku i płci. Chętnie z piłkami rehabilitacyjnymi ćwiczenia wykonują zarówno dzieci, młodzież, osoby w starszym wieku, kobiety spodziewające się dziecka. Ćwiczenia z piłką zapewniają wzmocnienie wszystkich grup mięśni, naprawdę korzystnie wpływają na kręgosłup. Dobrze jest po nie sięgnąć, jeżeli naszym celem jest zgrabna sylwetka bądź pozbycie się kilku nadprogramowych kilogramów. Są sprzedawane w kilku rodzajach, w niezwykle bogatej kolorystyce, w rozmaitych rozmiarach. Jednym z najczęściej używanych rodzajów są tradycyjne piłki, które używane są podczas ćwiczeń fitness, ale też niewielkie rozmiarami piłki , które poleca się dla pań w ciąży oraz do wykonywania ćwiczeń mających charakter rozciągający.

Jeżeli problematyka, która została przedstawiona w niniejszym artykule jest godna Twej uwagi, to oprócz tego zobacz link w serwisie.

Inny popularny typ piłek rehabilitacyjnych to piłki ze specjalnymi wypustkami.