Jak dbać o włosy? Sprawdź najlepsze metody na gęste włosy

Mówi się, że za piękny wygląd trzeba słono zapłacić, iż aby cudownie się prezentować trzeba przeznaczyć na ten cel bardzo dużo naszych oszczędności. Poniekąd jest to prawda, gdyż wiele środków (słusznie lub nie) na poprawę wyglądu kosztuje sporo pieniędzy. Często jednakowoż duża grupa osób osób jest w stanie zapłacić duże pieniądze za tego typu preparat, bo nic tak nie działa na naszą wyobraźnię, jak nieunikniona perspektywa starości. Wierzymy, że uda nam się odsunąć wyrok, jakim jest nieuchronna starość. Na szczęście wiele zabiegów poprawiających urodę i wygląd z łatwością możemy zrobić w domu.

keratynowe kręcenie włosów

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z bardziej popularnych zabiegów jest zagęszczanie włosów. Wcale nie musimy umawiać się na wizytę u fryzjera, nie obawiajmy się jednak sporych kwot, jakie będziemy zmuszeni ponieść. Na szczęście są domowe metody na zagęszczanie włosów, przynoszą one zdumiewające wyniki, a przecież nie wymagają wielkich nakładów finansowych – .

Rozpocząć powinniśmy zwyczajnie i bez nadmiernego eksperymentowania. Po prostu wybierzmy konkretny szampon i prawidłowe mycie włosów. Sam proces mycia powinien być przeprowadzony dokładnie: powinniśmy masować skórę głowy okrężnymi ruchami. Umożliwia to pobudzenie skóry głowy, a również spowoduje to, że zostanie ona oczyszczona z zanieczyszczeń. Co ważne, włosy korzystniej umyć dwukrotnie, da to pewność, iż będą idealnie oczyszczone.

Bardzo dobrym i sprawdzonym domowym sposobem na gęste włosy, jest jabłkowy ocet, który wykorzystujemy do płukania skóry głowy przed myciem. Przed użyciem należy rozcieńczyć ocet wodą destylowaną (proporcja 1×1, czyli jednak szklanka octu i jedna szklanka wody). Po wymieszaniu oblewamy po prosto skórę głowy i włosy tak przygotowanym octem, potem masujemy głowę od trzech do pięciu minut.

Przygotowano bonus dla osób, które potrzebują podobnych danych – zobacz informacje (https://spabaltica.pl/pl/pakiety-spa) tu. Dotyczy on omawianego w tym tekście problemu.

Na końcu spłukujemy głowę i dokładnie myjemy włosy – (poznaj informacje).

Suche włosy to również kłopot. Jeśli mamy taki właśnie problem najlepiej nałożyć maseczkę z roztrzepanego jajka albo majonezu. Oprócz tego, możemy dodać do szamponu jedno opakowanie żelatyny, włosy dzięki temu zostaną pobudzone do wzrostu.

keratynowe prostowanie włosów

Autor: Kaja Kozłowska
Źródło: http://www.flickr.com

Po umyciu i dokładnym opłukaniu włosów najkorzystniej użyć odżywki. Właściwie nawilżone końcówki nie będą narażone na ryzyko niszczenia i rozdwajania.

Jeśli podoba Ci się publikowany artykuł, to na pewno zafascynują Cię również przydatne informacje (https://zdrowie-dom.pl/blog/smog-dlaczego-wszyscy-tak-przed-nim-przestrzegaja-b19.html), które odnajdziesz tu – one wciągną Cię całkowicie.

Można też poza odżywką używać maski na włosy, chociaż raz na tydzień.
Na samym końcu, po umyciu, czas na czesanie. Najlepiej, jeśli rozpoczniemy od grzebienia z rzadko rozstawionymi zębami, gdyż podczas czesania możemy stracić bardzo dużo włosów.