• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Jak wybrać preparat stosowny do rodzaju określonej skóry? Czym potrafi skutkować błędny dobór kremu?

Jak wybrać preparat stosowny do rodzaju określonej skóry? Czym potrafi skutkować błędny dobór kremu?

Bez wątpienia każda kobieta ma na uwadze, jak duży wpływ na samopoczucie ma nienaganny wygląd. Warto mieć na uwadze, że nienaganna kondycja cery, a także włosów wymaga stosownej pielęgnacji. Sporo kobiet rezygnuje z kupowania podrzędnych preparatów, na rzecz kremów wyższej jakości lub preparatów przygotowywanych własnoręcznie.Wybierając krem, maseczkę, czy olejek wypada dokładnie zapoznać się z jego zawartością – zadbaj o twarz na zimę . Zdarza się, iż kosmetyk zawiera składniki, takie jak np. alkohol, a co za tym idzie stosowanie go przez dłuższy czas grozi wysuszeniem cery, czy włosów. Istnieje mnóstwo szkodliwych składników, jakie można zauważyć przede wszystkim w kremach niskiej jakości. Wiele osób decyduje się dziś na własnoręczne przygotowywanie kremów, maseczek, a nawet perfum, dzięki czemu możemy mieć pewność, że stosowany preparat jest przyjazny dla naszego naskórka.

maseczka

Autor: Centrum DER-MED
Źródło: Centrum DER-MED

Każda maseczka do twarzy musi być dobrana ze szczególną precyzją, tak aby jej skład był stosowny do określonego rodzaju skóry. Maseczka natłuszczająca używana przez osobę mającą problem z trądzikiem, mogłaby nie tylko nie pomóc, ale nawet zaszkodzić. Krem przeciwzmarszczkowy także musi być wybierany z odpowiednią rozwagą.użyj linku sauna ziołowa sauna ziołowaNależy zwracać uwagę na zalecany przedział wiekowy, który musi znajdować się na opakowaniu kosmetyku. Każdy krem przeciwzmarszczkowy musi być adekwatny do naszego wieku, ponieważ skład kosmetyków dla kobiet +60 różni się niesamowicie od składu preparatów dla pań +40 – dostosuj kosmetyki (zobacz: kosmetyki dla mężczyzn) do rodzaju skóry. Wybierając maseczkę trzeba również przekonać się, czy zawiera ona również potrzebne dla skóry witaminy, gdyż są naturalnym składnikiem, jakiego wymaga każdy organizm. Żadna z substancji sztucznych nie może zastąpić nam naturalnych składników odżywczych, więc należy wybierać tylko kosmetyki ekologiczne.

Należy dokonać wszystkich starań, by stosowane przez nas kosmetyki były jak najlepiej dostosowane do indywidualnych uwarunkowań określonego organizmu. Błędny dobór kremu, czy maseczki może przynieść skutki całkowicie przeciwne od planowanych. Przed kupnem kremu najlepiej skonsultować się z dermatologiem, fryzjerem, albo kosmetyczką, ponieważ są to fachowcy, którzy najlepiej zdają sobie sprawę, jakich składników potrzebuje cera, włosy, czy paznokcie.