Jak dobrać właściwe obuwie męskie na każdą okazję?

Wielu osobom wydaje się, że w porównaniu do odzieży damskiej zasób tej męskiej jest niezwykle ograniczony, dzięki czemu wybory są o wiele łatwiejsze i że podobnie jest z obuwiem. O ile co do wyboru różnorodnych typów i modeli butów męskich w porównaniu do damskich można w tym miejscu przyznać rację, o tyle dobieranie obuwia do danej okazji także w przypadku panów potrafi sprawić niemałe problemy.

Widać to zwłaszcza po skutkach nieprawidłowego dobrania butów, które nawet często zauważa się na ulicach miast w Polsce, ale również za granicą.

Jeżeli podoba Ci się omawiany artykuł, kliknij ten odnośnik – z pewnością również warto zobaczyć tam (https://bylola.pl/pl/c/SUKIENKI-NA-WESELE-PLUS-SIZE/124) następny interesujący post!

Niejednokrotnie dotyczy to również sprawy niewłaściwego doboru eleganckich spodni, których za długie nogawki tworzą powyżej butów nieestetyczne fałdy. Z kolei zbyt krótkie spodnie pokazują kostkę w skarpetce, co jest w zasadzie przeciwieństwem elegancji. Tak samo kwestia wygląda z butami, jednak kłopot nie leży w dopasowywaniu rozmiaru, ponieważ dla większości ludzi kwestia dobierania butów do numeru nie stanowi większego problemu. Trudności powstają przy dobieraniu modelu.

Inne na wesele przyjaciela, a inne na rozmowę kwalifikacyjnąNa terenie Polski niestety u sporej liczby ludzi wciąż pokutuje przekonanie, że garnitur męski to ten sam komplet nadający się na wszystkie okazje. Nierzadko dotyczy to również butów.

Buty biznesowe

Źródło: flickr.com

W rzeczywistości kwestia ta nie jest aż tak prosta i wymaga głębszego przeanalizowania. Podobnie bowiem jak istnieje wiele możliwych kompletów odzieży dla panów na rozmaite okazje, tak do tych zestawów dobiera się zróżnicowane obuwie. Zasady etykiety w tego rodzaju przypadkach mówią, że im bardziej uroczysta uroczystość, tym garnitur ma być ciemniejszy, a dotyczy to też obuwia. Buty do garnituru występują w sporym wyborze, trzeba tylko starannie poszukać.

Odpowiedni model butów garniturowychProfesjonalne poradniki w kwestii tego, jak powinno się dobierać obuwie do eleganckiego mówią o tym, że obecnie cały czas często można obserwować panów w obuwiu całkowicie niemodnym i pozbawionym smaku, co znacznie odbiera im elegancję. Na szczęście ta tendencja z wolna się odwraca. Zobacz więcej na

Obuwie do garnituru powinno posiadać odpowiedni kształt, najlepiej jak najbardziej zbliżony do klasyki i najlepiej nie ekstrawagancki. Rzecz jasna powinno się także pamiętać o takich kwestiach jak dokładne wyczyszczenie butów przed daną uroczystością.