Jak dobrze jest ubierać się na zimę? Jak wyglądać modnie, lecz przy tym czuć się jak najbardziej swobodnie?

Klimat w naszym kraju zmienia się nieustannie, lecz jest możliwe by się do niego przyzwyczaić. Mamy cztery pory roku, tak powinno być w teorii, gdyż w praktyce coraz bardziej to się zmienia i można powiedzieć, iż zaczynają dominować ciepłe, nawet upalne lata oraz ciężkie to przewidzenia zimy. W okresie zimowym może być więc niesamowicie zimno, ale także nadspodziewanie ciepło. Niemniej, jeżeli chodzi o stan obecny, to częściej jest szansa na mroźniejszą zimę, do której trzeba się przygotować.

kurtka ziomowa

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
Czyli niezbędne okażą się odpowiednie akcesoria, jak cieplejsze kurtki oraz buty zimowe, ale nie tylko – zobacz co jeszcze. Zima to czas, gdy podstawowa część naszego stroju to okrycia wierzchnie. Takie części garderoby są przeważnie najbardziej drogie, więc trzeba wybrać jak najlepiej, żeby ubranie na zimę wytrzymało parę sezonów. W czasie zimy nie ma jak dobry płaszcz. Doskonale sprawdza się kolor beżowy, gdyż idealnie wygląda do stylizacji swobodnej do czarnych jeansów oraz na przykład jasnych trampek, ale także do stylizacji bardziej eleganckich, gdy zakładamy spodnie w kant koloru granatowego. Z pewnością jest właściwy do wielu ciemnych, ale dość neutralnych kolorów, jak czerń i granat.

Bardzo łatwo zestawić go z resztą stroju, na pewno jest to prostsze aniżeli wybór innego rodzaju części odzieży, na przykład kurtki puchowe (kompletny wybór). Zawsze na taki zimny okres warto kupić sweter. Pasuje często do całego spektrum stylizacyjnego, to znaczy od bardziej luźnych do formalnych strojów. To rzecz niesamowicie uniwersalna, warto ją mieć w okresie zimowym. Sweter z wełny możemy zestawić w wieloraki sposób, od czarnych jeansów, aż po bardziej eleganckie spodnie w kant Najlepiej zwrócić uwagę na wielkość oraz dopasowanie, gdyż od takich rzeczy jest zależne, w jaki sposób będziemy taki sweter nosić. Pamiętać jest też dobrze o kamizelce puchowej.

Z powodzeniem można zastosować ją jako okrycie wierzchnie w czasie ciepłych, zimowych dni, jak niezbędna jest swoboda ruchów, a przy tym na dworze nie jesteśmy jakoś bardzo długo. To świetne rozwiązanie, kiedy po mieście poruszamy się samochodem, a wychodzimy z niego dość rzadko. Praktyczna także jest kamizelka wełniana, ale częściej w sytuacjach formalnych. Dobra jest z flaneli, którą można założyć pod marynarkę flanelową.