• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Jak efektywnie zadbać o swoje włosy? Wszystko zależy od tego, czy masz włosy suche czy też kręcone – każde z nich wymagają innej pielęgnacji

Jak efektywnie zadbać o swoje włosy? Wszystko zależy od tego, czy masz włosy suche czy też kręcone – każde z nich wymagają innej pielęgnacji

Praktycznie każda dziewczyna doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo ważne jest, aby odpowiednio dbać o własne włosy. Czasami nie zdajemy sobie z tego nawet sprawy, jednak włosy są bardzo podatne na wszelakie zmiany i bardzo szybko można na nich zaobserwować wszelkie niekorzystne sytuacje w naszym życiu. Nic więc dziwnego, że producenci kosmetyków do włosów praktycznie prześcigają się w opracowywaniu nowych technologii, które pozwolą na jeszcze bardziej skuteczną ochronę włosów.

Jeśli chcesz odpowiednio zadbać o swoje włosy, wtedy na pewno powinnaś na początku zastanowić się, z jakim rodzajem włosów masz do czynienia. Każdy typ włosów wymaga bowiem nieco innej ochrony, a co za tym idzie – także innych kosmetyków. Nie wchodzi właściwie w grę zatem sytuacja, kiedy w danym domu wszyscy członkowie rodziny używają tego samego szamponu. Dla jednej osoby odpowiedni będzie na przykład szampon do włosów kręconych, jednak inna osoba już nie do końca będzie zadowolona z jego oddziaływania na włosy.

szampony do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo ważne jest, aby sprawdzić, czy ma się włosy normalne, suche czy też przetłuszczające się. Zazwyczaj można to dość łatwo zaobserwować, jeśli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości, wówczas możesz zapytać o to własnego fryzjera. Takie osoby widziały już tysiące różnych typów włosów i z pewnością potrafią sprawnie określić, z jakim rodzajem włosów mają w danym przypadku do czynienia (czytaj w tym temacie).

Drugą bardzo istotną kwestią jest to, jakich dokładnie kosmetyków wymagają Twoje włosy. Oczywiście przede wszystkim powinnaś unikać wszystkich kosmetyków mających w swoim składzie sztuczne dodatki – co do zasady, im bardziej prosty skład danego specyfiku, tym lepiej dla Twoich włosów. Jeżeli nie znasz się na składach kosmetyków, wtedy możesz zapytać o to swojego fryzjera. On bez wątpliwości będzie w stanie coś Ci poradzić – dla przykładu kosmetyki Loreal, które teraz są właściwie najczęściej polecane przez fryzjerów (sprawdź). Jeżeli chcesz sama wybrać najbardziej odpowiednie dla Ciebie specyfiki, wówczas możesz poszukać informacji na temat ich składu w internecie. W dodatku, w niektórych sklepach internetowych możesz dostać składniki to samodzielnego wyrobukosmetyków do włosów. Jeżeli chcesz mieć gwarancję, że w Twoim szamponie są tylko naturalne składniki, wówczas z pewnością będzie to dobry pomysł.