Jak nabywać buty w internecie, jak dobrać rozmiar, by był idealny? O jakich rzeczach należy wiedzieć w takiej sytuacji?

Często w ten sposób to wygląda, że przeglądamy różne rodzaje butów w sieci oraz myślimy, iż cudownie byłoby je mieć, lecz jak je kupić bez przymierzania. To obawa większości z nas, gdy kupujemy obuwie online. Jednakże istnieje na to rada.

Pewnie sposób taki wyda się banalny, lecz dobrą metodą na dobranie idealnie rozmiaru butów będzie zmierzenie długości naszych stóp. Rozmiary EU mogą się czasem dosyć znacznie różnić, ale nic to, gdyż każdy producent umieszcza informacje o długości wkładki takich butów. To istotnie łączy rozmiary różnych butów – jednakowa długość wkładki. Tak jest ze wszystkimi butami, tak jest jeśli chodzi o trampki męskie (tutaj pełna oferta) czy buty na zimę. Dlatego też długość wkładki poda nam idealny rozmiar, lecz jak zrobić pomiar? Jeśli posiadamy stara buty, o których możemy powiedzieć, że posiadają dobrze dopasowany rozmiar, to musimy spojrzeć na długość wkładki, jaka jest podana wewnątrz na języku.

buty

Autor: Via Roma
Źródło: Via Roma

Później natomiast trzeba ją sprawdzić z tabelą rozmiarów, i tak właśnie odnaleźć możemy najlepiej własny numer. W innym przypadku zmierzmy długość stopy, najlepiej w skarpetce, a następnie postawmy ją na kartce A4, do tego piętę trzeba ustawić na samym końcu, odznaczmy miejsce, gdzie kończą się palce. Pamiętać należy, by zmierzyć obydwie stopy, ponieważ często jest tak, że jedną z nich mamy troszkę dłuższą. Warto jednak zapamiętać, by kupować obuwie trochę większe. Jak dużo większe? To jest zależne od tego, jakie buty dobieramy, czy będą to zwykłe trampki czy może espadryle (espadryle na koturnie) na koturnie. Pamiętajmy, że stopa nie powinna przemieszczać się po całym bucie (poznaj więcej). Musi mieć trochę luzu, ale buty też nie powinny być być za duże. Na pewno w starszych butach możemy sprawdzić, ile zostawialiśmy sobie miejsca oraz czy była to ilość wystarczająca.

Czasami jest tak, że nabywaliśmy buty za małe lub zbyt duże, przez co prościej, nawet na wyczucie stwierdzić, w których butach będziemy czuć się dobrze, a w jakich gorzej. Jeśli te sposoby będą dla nas niewystarczające, to można zamawiać w sklepach, które płacą same za koszty wysyłki. Dlatego też, jeśli zakup nie spodoba nam się do końca, albo nie będzie pasował, możemy go zwrócić na koszt firmy, w której zrobiliśmy zakupy. Jak widać zawsze znajdzie się jakieś wyjście z sytuacji.