Jak naturalnie zadbać o naskórek

Starając się zadbać o skórę, zwykle decydujemy się na zakupienie polecanych w perfumeriach wyjątkowo kosztownych produktów kosmetycznych. Dobrze rozreklamowane, zamknięte w ślicznych pudełkach markowe kosmetyki, uruchamiają w kupujących w pewien sposób czarodziejskie myślenie odnośnie tego, że kupują coś wyjątkowego.

Autor: NANTES.PL

Mało jednak osób analizuje skład kremów, a nawet jeżeli, oznaczenia są zazwyczaj tak niejasne, że zawarta na nich informacja jest nieczytelna dla osoby która nie ma merytorycznej wiedzy. Na tym właśnie bazuje reklama w sektorze kosmetycznym, a zdecydowanie każdy musi się orientować, że domowe oczyszczanie twarzy, czy ukręcenie tak samo działającego kremu jak te do kupienia w perfumeriach, nie jest bardzo skomplikowane.

Tanie kosmetyki wytworzone w domu, to nie tylko oszczędzanie, ale też wielka satysfakcja dla każdego. Wystarczy zaledwie odszukać w internecie przepisy na emulsje, które będą odpowiadać potrzebom naszej skóry, a potem znaleźć dowolny sklep ze składnikami biochemicznymi i olejami i ekstraktami z roślin. Fora są potrzebnym wsparciem w tej dziedzinie, jak też skarbnicą wartościowych wskazówek. Odnajdziemy tam również metody na domowe kremy na jesień, jak i sposób na zrobienie kosmetyków do pielęgnowania włosów.

Zwalcz typowe oznaki starzenia

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Osoby które doceniają tylko naturalne artykuły , ale też nie chcą rezygnować z make up-u, powinny świetnie znać już kosmetyki mineralne. Są przetwarzane bez środków chemicznych, więc oczywiście są zdrowsze dla naskórka. Nie są to tanie kosmetyki, ale ich ochronne właściwości, są proporcjonalnie -bardzo wartościowe. Mogą być stosowane przez każdego, nawet gdy mamy skórę bardzo delikatną. Kosmetyki mineralne posiadają też właściwości przeciwalergiczne, co jakościowo stawia je o klasę wyżej, niż produkty przetwarzane w przestarzały sposób, nierzadko powodujące alergię.

Natura w każdym wariancie jest dobra. Kosmetyki tworzone bez obróbki chemicznej i nieposiadające w składzie konserwantów, są zdecydowanie zdrowsze dla ciała – powinno się o tym pamiętać zanim po raz kolejny złapiemy się w sidła reklamy.

Źródło: http://dbam-o-siebie.pl/