Jak odbudować paznokcie zniszczone po tipsach jak też hybrydach?

Czy jesteś gotowa zdjąć sztuczne paznokcie by wrócić do normalnych pazurków? Podejmując decyzję o zdjęciu na stałe akryli musisz być zdecydowana na zmierzenie się z ogromnymi wyzwaniami.

czas

Autor: Alterna
Obojętnie to czy ta decyzja podyktowana jest zmianą stylu życia czy wymuszona robotą, tych parę podpowiedzi pomoże ci zadbać o naturalne paznokcie jak też poprawić ich stan zdrowia.
Jest wiele opinii powiadających o tym, iż sztuczne paznokcie, zarówno akryle jak również hybrydy, dopomagają wzmocnić naturalne paznokcie. Damy decydują się zatem na założenie ich, by zakończyć gryźć paznokcie – (nasze zabiegi) lub zmniejszyć kontakt płytki z czynnikami drażniącymi. Jednakże po czasie okazują się być zawiedzione, bo ich łamliwość paznokci prezentują się o wiele gorzej aniżeli przedtem. Pierwszym kroczkiem do polepszenia zdrowia paznokci naturalnych jest eliminacja paznokci akrylowych lub żelu. Możesz to zrobić w fachowym gabinecie czy w domu z zastosowaniem czystego acetonu. Należy pamiętać, że aceton ma działanie wysuszające, stąd należy używać go umiejętnie i pozostawiać krótko na pazurkach. Warto wspomnieć, iż wybór doświadczonego likwidowania tipsów a także żeli pomoże zmniejszyć dodatkowe uszkodzenia.
image

Autor: Diva
Źródło: diva

Regularny manicure pomoże ci aktywować obieg krwi i aktywizować wzrost. Przez jakiś okres powstrzymaj się od piłowania pazurków paznokieć jest już cienki, a dodatkowe szlifowanie mogłoby go dodatkowo nadwątlić. Skróć paznokcie, nałóż napomkniętą odżywkę jak też zostaw w spokoju. Regeneracja paznokcia to nakładanie odżywek. Czytaj też

Odżywcze kąpiele pomogą ci zadbać o skórki, na które źle działa aceton a także lampy UV konieczne do wykonania hybrydy. Do miseczki z ciepłą wodą nalej kilka kropelek oliwy z oliwek i w tak przygotowanej miksturze mocz ręce 15 minut. Czasem konieczna jest pielęgnacja paznokci.