Jak pielęgnować cerę suchą?

Sucha cera to zmora bardzo wielu osób, szczególnie zimą. Odznacza się podrażnieniem a także swędzeniem, co jest nadzwyczaj problematyczne i nieestetyczne.

Są jednakże sposoby na to, aby cera sucha zamieniła się w cerę nawilżoną jak też urodziwą.
pharmaceris n c-capilix

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim nie drapać! Drapanie jeszcze pogorszy stan skóry a także może doprowadzić do zakażeń, a na dodatek nie przyniesie wytchnienia przy podrażnionej suchej cerze. Poza tym ograniczyć kontakt z wodą. Sucha skóra szczególnie nie kocha gorących, długich natrysków a także ablucji. Do czyszczenia twarzy używaj najlepiej delikatnych kosmetyków. A przede wszystkim nawilżaj. Nawilżanie może być ambarasem – co wybrać z bogatej propozycji drogerii? Vichy normaderm krem cena którego nie jest bardzo wygórowana? Dermatolodzy rekomendują specyfiki z ceramidami . Są to naturalne cząstki, obejmujące kwasy tłuszczowe.

Jeśli masz zamiar poszerzyć swą wiedzę na ten temat, to czytaj tu dentysta bielany następne informacje. Wystarczy wejść w poniższy link.

Do głębi nawilżają one spragnioną suchą skórę. Lepiej również nabyć krem bądź maść w miejsce w wyższym stopniu płynnych emulsji. Mają one mniejszą spoistość, co powoduje, że mniej jest w nich składników potrzebnych suchej skórze. Tak naprawdę, kiedy niekiedy najlepiej jest kupić starą dobrą a także zawiesistą wazelinę, aby pozbyć się uporczywej suchości. Oddziela ona suchą cerę od czynników zewnętrznych, tj. przykładowo zimno. Może jednak nie być najlepszym rozwiązaniem przy cerze suchej, jednakże trądzikowej. W takowym przypadku zastosuj serum do cery suchej.

Najtrudniej utrzymać suchą skórę w dostatecznej kondycji w okresie jesienno–zimowym. Zimne powietrze wysusza, jednakże możesz zapobiegać jego negatywnemu wpływowi na suchą cerę. Zimową porą może nam dopomóc preparat pharmaceris n c-capilix.