Jak pielęgnować włosy? Poznaj właściwe sposoby na utrzymanie ładnej fryzury

Każda kobieta chciałaby mieć ładne włosy, lecz nie wszystkie panie wiedzą, w jaki sposób o nie dbać. Nie starczy bowiem umyć głowę i położyć się spać, gdyż nie każda przedstawicielka płci pięknej może pochwalić się grubymi, mocnymi włosami. Większość z nas ma delikatne, cienkie kosmyki, które dodatkowo osłabiamy niewłaściwą pielęgnacją i zabiegami chemicznymi w salonie fryzjerskim. Pierwszym krokiem do otrzymania ładnej fryzury jest umiejętne mycie głowy.

przedłużanie włosów

Autor: Sean C
Źródło: http://www.flickr.com
Można to robić każdego dnia, jeśli będziemy używać delikatnego szamponu, dostosowanego do typu naszych włosów. Gdy są tłuste, używajmy kosmetyków przeznaczonych do włosów przetłuszczających się, w przypadku włosów farbowanych natomiast niezbędne będą szampony zachowujące kolor oraz blask. Nie można stosować za gorącej wody, a najlepiej jest wykonać ostatnie płukanie przy użyciu wody chłodnej, która pozamyka łuski włosa. Po myciu najlepiej jest wmasować we włosy odżywki albo balsamy.

Niektóre z nich wymagają opłukania, inne można pozostawić na głowie, jednakże nie stosuj ich, jeżeli twoje kosmyki szybko się przetłuszczają. Jeszcze szybciej zrobią się nieświeże, przez co już wieczorem mogą nie wyglądać atrakcyjnie. W celu wygładzeniu struktury włosów oraz nabłyszczeniu fryzury świetny będzie jedwab do włosów, z tej strony z kosmetykami. Nadaje im połysku, a jednocześnie nie obciąża, zatem nadaje się do każdego rodzaju włosa. Jego bezapelacyjnym plusem jest oprócz zabezpieczenie przed utraceniem wilgoci, co jest istotne szczególnie dla pań korzystających z urządzeń do układania fryzury, na przykład z prostownicy.

Czy w kontekście omawianej tematyki masz więcej pytań? (https://www.apteczka-madrali.pl/104-biegunka) Jeżeli tak, kliknij ten link – to nie może za nic umknąć Twojej uwadze.

Nie zapominajmy jednak, aby nie przesadzić z ilością jedwabiu, ponieważ zbyt duża ilość niniejszego kosmetyku może sprawić, że będziemy musieli jeszcze raz umyć głowę. Włosy będą wyglądać na brudne oraz nic nie będzie można z nimi zrobić. Włosy po myciu najlepiej jest delikatnie wytrzeć ręcznikiem. Suszarka do włosów nie jest zalecana, chyba że będziemy przedstawimy na chłodne powietrze, jakie tak jak zimna woda zamyka łuski. Teraz już jesteś zorientowany, jak zadbać o swoje włosy. Nie zapominając o powyższych zaleceniach nie musisz się obawiać, że będą wypadać bądź stracą swój blask. Wydobędziesz ich naturalne piękno oraz spowodujesz, że twój partner nie będzie mógł oderwać od nich wzroku.