Jak się wziąć za robienie swojej biżuterii, co może się do tego przydać

Od kilku lat ręcznie wykonywana biżuteria jest ogromnie popularna. Co prawda sklepy są pełne zarówno biżuterii produkowanej z kamieni szlachetnych, złota i srebra, jak również takich plastików i szkiełek, jednak wiele osób twierdzi, że najładniej będzie wyglądać to, co się samemu zrobić. A jeśli chodzi o możliwości to są one całkiem spore, bo bez żadnych problemów można będzie kupić wszystkie konieczne narzędzia, akcesoria i surowce i coś ciekawego zrobić. Żeby rozpocząć przygodę z robieniem biżuterii wcale tak dużo nie trzeba.

kolczyki z koralików i rzemienia

Autor: Lubica Vinicenko
Źródło: http://www.flickr.com
Zakup koniecznych narzędzi i półproduktów to wydatek niecałych stu złotych, wiedza jest ogólnie dostępna w internecie, i w praktyce będzie potrzebne trochę chęci i czasu. Obecnie rozmaitych poradników na temat tworzenia ręcznej biżuterii jest bardzo dużo. Niektóre z nich mają dokładne instrukcje, na niektórych można obejrzeć instruktażowe filmiki, z których można się nauczyć, jak nawijać koraliki, montować wisiorki czy skręcać rzemienie. Jeśli będzie taka potrzeba można również zapytać kogoś o pomoc i nauczenie podstawowych technik.

Najważniejszym elementem ręcznej biżuterii są koraliki. Ich rozmaitych rodzajów jest ogromna ilość, dlatego też każdy bez problemów powinien wybrać takie, które mu się spodobają. Niezwykle interesująco będą na przykład wyglądać bardzo ładne japońskie koraliki miyuki, za ich pomocą można robić rzeczywiście niezwykłą biżuterię. Poza koralikami będą potrzebne pozostałe elementy.

Do ich łączenia będzie przydatny cienki, srebrny drucik, jeśli będzie się chciało zajmować kolczykami to także zawieszki do nich, warto też kupić kilka srebrnych przekładek, kulek i dysków. To wszystko znaleźć można w sklepach stacjonarnych z takimi rzeczami, a można również zamówić w jednym z wielu sklepów internetowych albo kupić na aukcji. Z kolei po narzędzia najlepiej udać się będzie do jakiegoś marketu budowlanego, tam można kupić szczypce do cięcia i z okrągłymi końcówkami. Mając to wszystko można przystąpić do swojej pierwszej zawieszki czy bransoletki, a później robić coraz ładniejsze rzeczy.