Jak sprawa się ma z tym goleniem w obecnych czasach? Czy jesteśmy świadkami powrotu do tradycyjnych sposobów golenia?

To zdecydowanie sfera mężczyzn – golenie. To zajęcie, które jest dobrze znane każdemu panu, co pojawia się w którymś momencie życia i pozostaje już z nimi na zawsze. Nieważne, czy posiadamy bujny zarost, który odrasta bardzo szybko, czy też wręcz przeciwnie, o którym nie nie ma potrzeby tak bardzo myśleć, nie damy sobie rady bez właściwej pielęgnacji.

brzytwa

Autor: Francis Storr
Źródło: http://www.flickr.com

Ciekawe jest to, iż młodzi chłopcy wyczekują zarostu i z zazdrością spoglądają na starszych chłopaków, a potem zarost jest czymś tak codziennym, czymś nawet nużącym. Zapomina się o tych chwilach, kiedy marzyło się o takiej dorosłej brodzie. W późniejszym czasie kojarzona jest już tylko z obowiązkiem, nudnym zajęciem, bez którego trudno się obejść. Oczywiście, nikt nie zmusza do golenia, można posiadać brodę długą do ziemi, jednak nie zawsze prezentuje się to gustownie.

Obecnie zarost jest jednak wciąż bardziej modny. Tak zwany “styl drwala” przedstawia pana, który ubiera się nad wyraz męsko i posiada długą brodę. W ślad za taką modą idą inne zmiany. Gdyż jeszcze jakiś czas temu najpopularniejsze były nowoczesne elektryczne maszynki do golenia. Tak naprawdę jeśli mówimy o naszym kraju, to po latach komuny ta zmiana była dość duża. Zanim pojawiły się takie udogodnienia stosowało się najprostsze urządzenia do golenia, po czym w latach dziewięćdziesiątych całkiem się to zmieniło – na rynek weszły nowe, elektryczne urządzenia, z których wszyscy zaczęli korzystać. Dzisiaj wraca to co dobre oraz rzeczywiście męskie, czyli maszynka na żyletki i brzytwa do golenia. Różne marki zyskują na takim produkcie, lecz w szczególności te, które kultywują to klasyczne golenie. Nie mówiąc już o takich, które takie kultowe produkty dano temu wypuszczały na rynek. Wracanie do swoich klasycznych wyrobów jest dla niech często odkurzeniem starych pomysłów dorzucając do nich trochę dzisiejszego designu.

Do tych marek można zaliczyć Truefitt & hill. W naszych miejscowościach coraz częściej można spotkać salony przeznaczone dla panów, w których mogą oni zadbać o swoją brodę (Polecamy Truefitt & Hill że peelingujący). Nie chodzi natomiast o to, by hodować brodę, która będzie żyła własnym życiem. Ważne jest, żeby była ona zadbana. O taką brodę mężczyźni powinni dbać, jest ona wtedy bardziej atrybutem męskości.