• Home
  • Uncategorized
  • Jak troszczyć się o włosy? Sprawdź niezawodne sposoby na gęste włosy

Jak troszczyć się o włosy? Sprawdź niezawodne sposoby na gęste włosy

Mawia się, iż za piękny wygląd trzeba słono zapłacić, że aby cudownie wyglądać musimy przeznaczyć na ten cel ogromną ilość pieniędzy. Poniekąd jest to prawda, gdyż duża ilość środków (słusznie lub nie) na odnowę wyglądu kosztuje bardzo dużo. Często jednakże duża grupa osób osób potrafi zapłacić duże pieniądze za taki preparat, ponieważ nic tak nie działa na naszą wyobraźnię, jak nieunikniona wizja starości. Wierzymy, że damy radę odsunąć wyrok, jakim jest nieuchronna starość. Na szczęście sporo zabiegów poprawiających urodę i wygląd bez problemu możemy wykonać w domu.

keratynowe kręcenie włosów

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z bardziej popularnych zabiegów jest zagęszczanie włosów. Wcale nie ma potrzeby umawiać się na wizytę u fryzjera, nie obawiajmy się jednakże sporych kwot, które będziemy zmuszeni ponieść. Na szczęście są domowe sposoby na zagęszczanie włosów, przynoszą one fantastyczne wyniki, a przecież nie potrzeba na to wielkich nakładów finansowych – http://keratinpolska.com/true-keratin/.

Zacząć powinniśmy normalnie i bez nadmiernego eksperymentowania. Po prostu dobierzmy konkretny szampon i prawidłowe mycie włosów. Sam proces mycia powinien być przeprowadzony dokładnie: należy masować skórę głowy okrężnymi ruchami. Pozwala to pobudzić skórę głowy, a także sprawi to, iż zostanie ona oczyszczona z zanieczyszczeń. Co istotne, włosy lepiej wymyć dwukrotnie, da to pewność, że będą idealnie oczyszczone.

Niezwykle dobrym i sprawdzonym domowym sposobem na gęste włosy, jest ocet jabłkowy, jaki możemy wykorzystać do płukania skóry głowy przed myciem. Przed użyciem musimy rozcieńczyć ocet wodą destylowaną (proporcja 1×1, czyli jednak szklanka octu i jedna szklanka wody). Po zmieszaniu oblewamy po prosto skórę głowy i włosy tak przygotowanym octem, potem masujemy głowę od trzech do pięciu minut. Na samym końcu spłukujemy głowę i dokładnie myjemy włosy – (przeczytaj informacje).

Suche włosy to również problem. Jeśli mamy ten problem najlepiej nałożyć maseczkę z roztrzepanego jajka albo majonezu. Dodatkowo, możemy dodać do szamponu jedno opakowanie żelatyny, pobudzi to włosy wzrostu.

keratynowe prostowanie włosów

Autor: Kaja Kozłowska
Źródło: http://www.flickr.com

Po umyciu i dokładnym opłukaniu włosów najkorzystniej używać odżywki. Właściwie nawilżone końcówki nie będą narażone na ryzyko niszczenia i rozdwajania. Możemy również poza odżywką użyć maski na włosy, choć raz w tygodniu.
Na samym końcu, po umyciu, czas na czesanie. Najlepiej, jeśli rozpoczniemy od grzebienia z rzadko rozstawionymi zębami, gdyż w czasie czesania możemy stracić sporo włosów.