Jak uzupełnić ubranie?

Biżuteria może być wspaniałą ozdobą. Uzupełnienie w ten sposób ubioru może przydać mu klasy, wyeksponować odpowiednie elementy, kolory. Tego typu dodatki potrafią poprawić nastrój i przydać nam tego „czegoś”. Należy więc nabywać jedyne w swoim rodzaju i doskonale zrobione kolczyki, naszyjniki czy bransoletki.

Kolczyki Diva

Autor: Diva
Źródło: Diva

Jeśli chcemy posiadać w swojej kolekcji coś wspaniałego warto zakupić choćby kolczyki ręcznie robione. W ogóle ręcznie robiona biżuteria to doskonały pomysł. Możemy wziąć udział nawet w projektowaniu danego elementu, można zdecydować się na barwę kamieni, czy metal, z którego biżuteria powinna być wykonana. Oczywiście nie musimy. Wyszukamy ogromną ilość sklepów, tak stacjonarnych jak również internetowych oferujących ręcznie robioną biżuterię. Szablonów, kształtów, odcieni i wielkości jest tak wiele, że z pewnością wyszukamy coś, co spełni nasze oczekiwania.

Tego rodzaju biżuteria jest jednak kosztowna. Patrząc na to, jak dużo czasu i wysiłku wkłada artysta w zrobienie nawet pojedynczego elementu nie dziwi to specjalnie. Oczywiście wiele zależy też od materiałów. To wiadome, że na przykład naszyjnik z platyny ze szlachetnymi kamieniami będzie wyceniony na dużo więcej niż taki wykonany na przykład z tańszego metalu z kamieniami sztucznymi.

Kiedy kupujemy choćby bransoletki ręcznie robione zwróćmy wyjątkową uwagę na dokładność wykonania. W szczególności kiedy chodzi o elementy zapięcia, nie chcemy przecież zgubić naszego nowego nabytku. Jeśli cokolwiek budzi nasz niepokój zwracajmy się o naprawę do autora. Zwykle to kwestia przygięcia jednego drucika, czasem czegoś więcej, a my dostajemy gwarancję, że otrzymujemy wspaniałą biżuterię doskonałej jakości.

Bransoletka

Autor: 38PR
Źródło: 38PR

Oczywiście, na rynku istnieje również wiele dystrybutorów kiepskiej jakości biżuterii. Niestety możemy się na nich natknąć i zamiast pięknego wisiora dostać paskudnie poskręcany fragment metalu z kiepsko nawleczonymi koralami, oczywiście po kosztach pięknej, artystycznej biżuterii. Najlepiej nabywać akcesoria od polecanego autora. Gdy ktoś spośród naszych znajomych może polecić jakiś sklep czy sprzedawcę biżuterii zapoznajmy się z ofertą. Gdy jest dla nas odpowiednia – skorzystajmy. Zdecydowanie najlepiej kupować od kogoś kto jest sprawdzony. Wtedy będziemy mieli pewność, że biżuteria jest dobrej jakości, solidna i bardzo ładna.