Jak własnoręcznie zrobić nietuzinkową biżuterię?

Każda z nas lubi podkreślać swoją urodę za pomocą oryginalnej biżuterii. Jak jednak wyróżniać się na tle innych pań,podczas gdy w sklepach sprzedawane są głównie ozdoby produkowane masowo? Odpowiedź jest oczywiście wyjątkowo prosta – możemy samodzielnie zrobić dla siebie biżuterię.

koraliki
Wbrew powszechnemu przekonaniu, nie jest to wcale takie skomplikowane, zatem w tym przypadku nie ma mocy wymówka o braku zdolności do robótek ręcznych. Co będzie nam do tego celu potrzebne? Jeśli chcemy zrobić kolczyki z niedużych paciorków, warte rekomendacji są produkty marki Miyuki. Malutkie koraliki wytwarzane są w różnorodnych odcieniach – od intensywnej czerni, przez delikatne róże, aż po bezbarwne. Wszystkie są jednakże bardzo drobne, o charakterystycznym kształcie walca.

Koraliki Miyuki znakomicie wypadają jako nierzucająca się w oczy biżuteria do pracy, ale też uzupełnienie eleganckiej stylizacji (galeria koralików miyuki). Należy jedynie dany model nawlec na bigle do kolczyków i gotowe! Możemy również wypróbować koraliki szklane. Producenci proponują ich wyjątkowo bogatą ofertę – od małych do dużych, w wielu kształtach i odcieniach. Wykonamy z nich wyjątkowe wisiorki na szyję, bransoletki oraz kolczyki – wystarczy nałożyć je na bigle do kolczyków. Koraliki i gadżety kupimy w sklepach internetowych albo stacjonarnych. Jeśli dotąd nie robiłyśmy samodzielnie biżuterii, dobrze jest zerknąć na blogi oraz instruktażowe videoblogi.

Znajdziemy na nich fachowe wskazówki, jak krok po kroku zrobić wyjątkową biżuterię. Ich autorki doradzą też, gdzie powinniśmy kupować koraliki i akcesoria oraz jak je dopasowywać do naszych stylizacji. Koraliki szklane i subtelne paciorki Miyuki umożliwią nam prosto wyczarować nietuzinkową biżuterię (galeria koralików szklanych). Decydując się na nią, mamy gwarancję, że będzie niepowtarzalna i dopasowana do naszego stylu, a jej zrobienie to względnie niewysoki koszt. Nie tylko zdolności manualne nie są nieodzowne. Na wykonanie tego typu biżuterii nie potrzebujemy dużo czasu – parę kolczyków spokojnie zrobimy w kilkanaście minut.