• Home
  • Klasa-strDodatki hand made
  • Jak wybrać portfel dla siebie, a jak na prezent? Na co koniecznie należy zwracać uwagę, aby to był dobry wybór?

Jak wybrać portfel dla siebie, a jak na prezent? Na co koniecznie należy zwracać uwagę, aby to był dobry wybór?

Pieniądze to stały i konieczny element naszego funkcjonowania. Mówi się, że co prawda pieniądze szczęścia nie dają, jednak nikt nie ma wątpliwości, iż znacząco ułatwiają życie. O tym, że pieniądze nie są ważne mogą mawiać bardziej ci, co mają bogactwa, sporo ludzi jednak jest zmuszona liczyć każdy grosz. Należy każdą złotówkę doceniać i trzymać ją w bezpiecznym miejscu, to znaczy w najlepszej jakości portfelu. To na pewno świetny pomysł na podarunek dla każdego, ponieważ ciężko sobie bez niego radzić. Jak w związku z tym wybrać odpowiedni portfel?

portfel z pieniędzmi

Autor: Jan Fidler
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach możemy zakupić różnego typu portfele, które wpasowują się w różne gusta, tak więc mamy portfele dla pań, męskie, jak portfele męskie skórzane (warto zainwestować w ten materiał) i uniwersalne. Jak kupujemy portfel powinniśmy zwracać uwagę na sporo kwestii. Co ważne, z jakiego materiały jest on wykonany, jakiego jest typu, jaki posiada kształt i jaki jest duży, ile trzeba za niego zapłacić oraz jaki ma rodzaj zapięcia, kolor i wzór. Nabywając portfel ze skóry, musimy zwrócić uwagę na jakość skóry, z której został zrobiony.

Portfele mogą być wykonane ze skóry naturalnej oraz sztucznej, z surowców syntetycznych i naturalnych, ale także z przeróżnych typu tworzyw sztucznych, przykładowo plastik. Idealne, lecz i najdroższe są portfele ze skóry, jak portfele pierre cardin na pewno natomiast nie każdemu się one spodobają, przez klasyczny design. Dla młodszych ludzi zdecydowanie bardziej atrakcyjne okażą się takie z materiałów sztucznych, albo też plastikowe.

Trzebajednak przyznać, iż nie są one zbyt trwałe oraz często trzeba je zmieniać na nowsze. Przy czym, o ile dość łatwo kupuje się portfel dla nas samych, gdyż wtedy kierujemy się naszymi indywidualnymi gustami, tak szukanie go na podarunek dla innej osoby jest o wiele bardziej bardziej złożonym wyczynem. Portfel dobrze jest kupować w takiej sytuacji do wieku i stylu ubioru obdarowanej osoby. Gdy mamy do czynienia z młodą dziewczyną, to warto kupić jej młodzieżowy, kolorowy portfel, z kolei dla dojrzałej osoby lepszym pomysłem może okazać się skórzany portfel, w uniwersalnym czarnym kolorze. Dobrze jest też, podpytać delikatnie, czy może taka osoba nie marzy o jakimś specyficznym modelu, jaki bardzo jej się spodobał.