Jak wygląda zabieg modyfikacji warg sromowych? Co to jest labioplastyka, jak działa?

Bardzo silnie rozwijającą się dziedziną ginekologii estetycznej jest labioplastyka. Polega ona na dokonaniu zmiany kształtu jak i rozmiaru warg sromowych. W niektórych sytuacjach, dajmy na to przerost czy asymetria, wiele pań ma trudności na przykład z życiem seksualnym albo utrzymaniem higieny osobistej. Często też powodów estetycznych odgrywa tu dużą rolę, więc taki zabieg wykonuje się, aby zmniejszyć wielkość tej części ciała.

para

Autor: withbeautiful
Źródło: http://www.flickr.com
Zabieg plastyczny okolic intymnych u kobiet to nie jest żadna fanaberia, choć jeszcze jakiś czas temu była tego typu opinia. Nieregularne lub przerośnięte wargi sromowe są w stanie wywoływać dyskomfort, lecz także ból, poczucie wstydu, wpływają też na małą pewność siebie w kontaktach z partnerami.

Fascynuje Cię ten artykuł? Jeśli tak, to odwiedź źródło psycholog poznań a przeczytasz tam interesujące informacje, które na długo zapamiętasz.

Aktualnie istnieje możliwość zrobienia plastyki warg sromowych w mniejszym i większym stopniu. Jeśli w grę wchodzą niewielkie zmiany, to podlegają im fałdy błony śluzowej sromu, które są zdeformowane albo o zbyt wielkich rozmiarach.

Normalnie ten zabieg labioplastyka polega na pozbyciu się dużej części zbędnej tkanki. Przy sporych zmianach zabieg przeprowadzany jest dajmy na to w przypadku atrofii, to tak zwany zanik narządu, chodzi o ostrzykiwanie warg sromowych botoksem. Są dwie techniki zrobienia tego zabiegu. Jedną z nich jest metoda Trim. Jest łatwa do przeprowadzenia, to powoduje, iż stosowana jest przez naprawdę wielu lekarzy, którzy kształcą się w labioplastyce. Duża popularność tej metody wiąże się również z faktem, iż dużo pań oczekuje sporego zredukowania wielkości warg sromowych mniejszych czy pozbycia się ciemnych brzegów. Metoda ta polega właśnie na skróceniu oraz wyrównaniu brzegów do oczekiwanego poziomu.

Jeśli chcesz uzyskać dodatkowe materiały na prezentowany temat, to sprawdź proponowane www (https://spabaltica.pl/pl), które zawierają również informacje na podnoszone zagadnienie – wejdź zatem tutaj.

Kolejnym sposobem jest metoda Wedge. Za tym pojęciem stoi klinowa resekcja warg, z większą ilością modyfikacji. Zostawia ona naturalny brzeg oraz naturalne zabarwienie. Ta technika jest czasami określana jako “technika V”, a to dlatego, iż długość jak i wielkość warg sromowych mniejszych modyfikowana jest przez zrobienie “klina” właśnie na kształt tej litery. Najbardziej istotną zaletą powyższej metody jest brak widocznej blizny jak i wyeliminowanie ryzyka nadmiernej wrażliwości w okresie gojenia się rany. Dodatkowo, przez tą technikę można zmniejszyć rozmiar warg bez pozbywania się ich pierwotnych brzegów. Przez co zachowują one ten naturalny wygląd (labioplastyka ceny).