Jak zaaranżować ogród, aby był nie tylko piękny, ale i zapewniał relaks? – sprawdź więcej

Po już zakończymy budowę domu, warto zadbać również o przestrzeń wokół niego. Dorze urządzony ogród, to przede wszystkim właściwy dobór roślin. Nasz ogród powinien również spełniać funkcję rekreacyjną. Poniżej propozycje dla osób, którym znudził się już już dmuchany basen czy leżak.

Jeśli posiadamy swój ogród [wycinka drzew w Warszawie] i trochę gotówki, dobrze jest zadbać o to, by był on uporządkowany i zadbany. Domowy kominek wymaga od nas dostępu do drewna, które zazwyczaj przechowujemy w ogrodzie, tak aby mieć do niego łatwy dostęp. Z pomocą przychodzą stojaki na drewno, które pozwolą na składowanie drzewa w jednym miejscu, a ponadto będzie ono ułożone, co zapewni estetyczny wygląd i ułatwi

saunarium

Źródło: pixabay.com

proste przeniesienie go do domu. Stojaki na drewno mogą być wykonane z rozmaitych materiałów. Te, które mają zdobić nasze wnętrza, mogą być szklane, plastikowe, drewniane lub stalowe – . Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Mogą stanowić idealne dopełnienie wystroju, zarówno w pomieszczeniach, jak i w ogrodzie.

Popularne są baseny ogrodowe, które podczas odpowiedniej pogody pozwalają na zaczerpnięcie słonecznych kąpieli oraz ochłodzenie się w basenie. Ale coraz częściej w pobliżu domu pojawia też się sauna ogrodowa. Jest to dobre rozwiązanie dla amatorów tego typu odpoczynku. Sauna ogrodowa to także możliwość ulżenia sobie w wielu dolegliwościach. Pomoże nie tylko się zrelaksować, ale też będzie przydatna w stanach napięcia mięśni, problemów z plecami. Osoby, które cierpią na słabą odporność, albo te, które chcą zahartować swój organizm, będą zadowolone z rezultatów, jakie daje regularne korzystanie z sauny.

Należy jednak pamiętać, że przed skorzystaniem z sauny, osoby które mogą mieć problemy zdrowotne, powinny zasięgnąć rady lekarza, by nie pogorszyć swojego stanu zdrowia. Sauna ogrodowa to najczęściej pomieszczenie wolnostojące lub przylegające do budynku mieszkalnego. Może mieć charakter suchy (sauna fińska) lub mokry – Aby przebywanie w saunie przynosiło rezultaty, powinno się w niej przebywać od 5 do 15 minut, a dziennie nie powinno się przekraczać pół godziny. Najlepsze rezultaty przynosi korzystanie z sauny 2 lub 3 razy w tygodniu. Po skorzystaniu z sauny, należy wziąć naprzemienne prysznice z chłodnej oraz ciepłej wody. Następnym etapem jest min. 10 minut wypoczynku. Nie poleca się stosowania kremów i balsamów przed wejściem do pomieszczenia, ponieważ zmniejsza to potliwość skóry, a co za tym idzie, także skuteczność sauny.