Jak zakupić odpowiednią biżuterię?

Rynek produktów jubilerskich oraz tak zwanej biżuterii sztucznej rozwija się w naszym kraju w zadziwiającym tempie.
Biżuteria jest w stałym asortymencie wielu popularnych sklepów z odzieżą.

kolczyki złote z cyrkoniami

Autor: BOYCOTT 'The Weight of Blood’ by Laura McHugh
Źródło: http://www.flickr.com
Z drugiej zaś strony, nie tracą na popularności świetnego gatunku jubilerskie wyroby. Coraz szerzej osiągalna jest też artystyczna biżuteria. Jak nie pogubić się w tak bogatej ofercie? Czym cechować powinna się biżuteria na długie lata. Co musi znaleźć się w szkatułce każdej damy? Do najbardziej popularnych wyrobów uznawanych za biżuterię damską należą kolczyki złote z cyrkoniami, klipsy, wisiorki, bransolety, pierścienie i broszki. Mogą być one wyprzedawane pojedynczo albo w zestawach (na przykład klipsy + wisiorek), co stanowi zawsze świetny pomysł na podarek.
sukienki

Autor: Orsay

W każdej szkatułce powinien znaleźć się komplet kilku elementów, które nie ulegną chwilowym trendom oraz pozostaną na zawsze ładne. Warto zakupić prosty złoty bądź srebrny wisiorek, który ozdobimy wymienialnymi wisiorkami w miarę odmiany mody. Ponadczasowym rozwiązaniem jest również sznurek pereł bądź jedna perła w postaci prostej zawieszki. Najważniejszą własnością biżuterii jest oczywiście surowiec, z którego konkretny przedmiot jest wykonany. To właśnie od wykorzystanego surowca zależy cena wyrobu i jego jakość. Najwyższą półkę stanowi biżuteria wykonana na bazie złota (białego, złotego jak też różowego).

Niezmiennie od wielu lat jest to najdroższa jak też najbardziej ceniona ozdoba. Nabywając złoto należy sprawdzić próbę stopu. Przedmiot zbudowany z czystego złota byłby nazbyt miękki, z tej przyczyny do stopu dodawane są także inne metale.