Jaka sukienka nadaje się na randkę?

Co kilka miesięcy z pewnością robimy przegląd szafy. Najczęściej w poszukiwaniu stroju na konkretną imprezę, ale czasami też tak po prostu, by zrobić ład i sprawdzić, jakie ubrania na nas pasują, które wyszły z mody, a które aktualnie do niej wróciły i warto znów zacząć je nosić. Należy raz na jakiś czas sprawdzić szafę, gdyż możemy odkryć wspaniałe, a długo nie noszone ubrania. Dla przykładu sukienka z baskinką.

kobieta w eleganckiej sukience

Autor: anton petukhov
Źródło: http://www.flickr.com
Sukienka , która nigdy nie wychodzi z mody, ale, nie da się ukryć – nie nadaje się na każdą okazję. W naszej kulturze przykładowo na wesele jej nie włożymy – po prostu czerni nie wypada wkładać na tę okazję. Kiedy poszukujemy sukienki na wesele o wiele lepiej sprawdzą się odmienne odcienie. Unikajmy jednak bieli i innych bardzo jasnych odcieni – to też nie będzie dobrze postrzegane, dlatego, że to kolory przeznaczone na ten dzień dla panny młodej.

Na początek coś klasycznego. mała czarna, dzieło życia coco chanel, znakomicie wystąpi w roli zarówno sukienki koktajlowej, jak i kreacji wizytowej. Styliści podpowiadają, że nie można bać się zmienić trochę schemat i skusić się na odmiany białą i czerwoną. Szczególnie polecają małą poziomkową, rubinową albo koralową.

Gdy przejdziemy się po centrach handlowych z pewnością znajdziemy różnorodne sukienki wizytowe w każdym dostępnym kolorze. Na lato warto wybierać wesołe odcienie niebieskiego, zielonego czy żółtego. Doskonale nadają się także czerwienie, odcienie fioletu czy różu – wszystko zależy od naszych preferencji. Jeżeli jednak nie przepadamy za sukienkami, poszukajmy spodni, na przykład bojówek i pasującej do niej bluzeczki.

Zwróćmy uwagę na tkaniny. Na lato niech będą lekkie i przewiewne. Na takie temperatury doskonałe są sukienki z dzianiny, szyfonu czy innych materiałów maturalnych. Grubsze atłasy czy tafty pozostawmy na jesiennie i zimowe miesiące. Wybierajmy również tkaniny, które się nie pogniotą natychmiast po włożeniu. Niestety przykładowo len czy bawełna nie sprawdzą się. A nawet najładniejsze sukienki szyfonowebardzo dużo tracą na urodzie, gdy po chwili od założenia są wymięte i wygniecione, jakby co najmniej tydzień leżały upchnięte na dnie szafy. A to nieuniknione, jeśli chodzimy, siadamy itd. Musiałybyśmy stać w tej samej pozycji przez cały wieczór, a przecież na pewno nie w tym celu udajemy się na imprezę.

Ze Stanów Zjednoczonych nadciągnęła do nas moda na sukienki z dzianiny i niedługie, gorsetowe modele. Na amerykańskich wybiegach przeważają wielobarwne prążki, hafty i kraty. W Polsce w te wakacje królować z całą pewnością będą żywe i słoneczne kolory pastelowe. Jazzy mają być również jaskrawe wzory i desenie z figurami geometrycznymi. Leciutkie, przewiewne pastelowe i wyraziste sukienki wizytowe możesz nakładać na strój kąpielowy, oczywiście pasując kolorystycznie dopasowany. To bez dwóch zdań będzie królować na tegorocznych plażach.