Jakie cechy powinien mieć dobry fryzjer? Jak powinien być urządzony jego salon kosmetyczny?

Jaki musi być dobry fryzjer? Na takie pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jak jednak uiszczasz opłatę za wykonaną pracę masz pełne prawo, żeby słuchał twoich sugestii. Tak więc podstawią jest odpowiednia komunikacja – jeżeli fryzjer stosuje się do twoich poleceń, robi to dobrze, a przy tym się nie obraża, to oznacza, że opłaca się z tym fryzjerem współpracować.

Fryzjerka podczas swojej pracy

Autor: Daniel Lobo
Źródło: http://www.flickr.com

Masz oczywiście zawsze prawo do konsultacji, i to w czasie zarezerwowanym na cały zabieg. Gdy umówimy się na całą usługę, czyli mycie, obcinanie włosów oraz modelowanie, fryzjer powinien mieć czas, żeby omówić z nami różne opcje naszej przyszłej fryzury. Nie powinien nas poganiać czy patrzeć w stresie na zegarek. Fryzjer powinien mieć jasne spojrzenie, i to nawet, gdy odwiedzamy jego gabinet od kilku lat.

Zawsze można poprosić o dobranie nowego uczesania albo też koloru włosów, który będzie najlepiej pasował do naszego typu urody, to znaczy wszelkich detali, takich jak odcień skóry, figura czy kształt głowy. Jeżeli czujemy, że fryzjer działa jakby mechanicznie, nie rozwija się, nie jest zainteresowany nowymi trendami, a przy tym w taki sam sposób strzyże wszystkiepanie, to lepiej od razu zmienić salon fryzjerski. Specjalista, nim weźmie się do pracy, powinien dotknąć twoich włosów, żeby stwierdzić w jakim są stanie. Cała oferta znajduje się tu: .

Musi też sprawdzić pozostałe detale, spojrzeć na skórę głowy, aby przekonać się czy nie am tu problemu. W dobrym salonie są odpowiednie kosmetyki fryzjerskie dla każdego rodzaju problemów. To znaczy, że znaleźć możemy w nich kosmetyki nawilżające do włosów suchych, lżejsze, które nie obciążają cienkich włosów i wiele innych. Profesjonalny fryzjer zawsze zaopatruje swój salon w najlepszych hurtowniach, w których są takie specjalistyczne artykuły dla fryzjerów. Interesujące dane: kosmetyki fryzjerskie.

Interesujący artykuł, nie uważasz? Jeżeli więc chcesz zobaczyć podobny materiał, sprawdź co dla Ciebie mamy, to też może Ci się spodobać.

wizyta u fryzjera

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com

Dobry fachowiec to także taki, który uwielbia własną pracę, a można to wyczuć bardzo szybko, od momentu kiedy zaczyna, już od samego wejścia do salonu. Taki fryzjer musi prezentować się bardzo dobrze, pokazywać czyste, ładnie ułożone włosy, musi być gustownie ubrany. Taki fachowiec przecież to w jakiś sposób również kreator mody, dlatego musi świecić przykładem. Nie wspominając już o tym, że jest on przede wszystkim wizytówką takiego salonu fryzjerskiego.