Jakie mamy rodzaje portfeli? Który portfel pasuje do sytuacji oficjalnych, a jaki do bardziej luźnych?

Póki światem całkiem nie będzie rządził pieniądz wirtualny, to portfel zostanie jednym z najważniejszych gadżetów dla każdej kobiety oraz każdego mężczyzny. Bez względu na to, czy jest pełen pieniędzy, a może jednak pusty, musi być solidny, trwały jak i wygodny. Ważne jest też, by się po prostu podobał, w końcu wszyscy lubimy mieć piękne, estetyczne rzeczy.

Tym bardziej odnosi się to do kobiet, ponieważ która pani nie lubi mieć ładnego portfela, tego typu modelami okażą się na pewno portfele damskie skórzane. Większość z nas posiada portfel klasyczny, tak zwany portfel-kopertówka. Często są to portfele ze skóry albo z materiału, który imituje skórę. Bardzo często jest podłużny, prostokątny, lecz są i modele kwadratowe. Zapięcie jest na zamek lub na zatrzask, chociaż spotykane są takie na bigiel lub magnes (mamy duży wybór).

Jest na pewno najlepszy dla osób, jakie normalnie ubierają się gustownie, elegancko, zaś sportowe ciuchy wkładają bardzo rzadko. Sporo osób, szczególnie kobiet, miast takich portfeli używa aktówek. Są ich przeróżne typy, lecz aktówki damskie są także coraz bardziej popularne. Dosyć popularne są także portfele w typie sportowym. Najczęściej używają ich osoby, wśród których nie występuje żaden dress code, więc na co dzień mogą nosić się bardziej luźno. Są to portfele zrobione z przeróżnych materiałów, jak nylon, cordura, zaś rzadziej spotykane są portfele skórzane, które różnią się od rodzajów klasycznych różnego rodzaju barwami oraz deseniem.

Sporo takich portfeli jest odporna na wodę, standardowo są także wytrzymalsze jak również odporne na uszkodzenie. Zapięcie sportowej wersji portfeli jest trochę mocniejsze oraz dokładniejsze, ponieważ zatrzasków znajduje się tam więcej, a zamek jest mocniejszy. To jaki portfel wybierzemy zależy, w jakiego typu sytuacjach będzie nam potrzebny, ponieważ tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by posiadać różnorakie modele. Jak przykładowo w pracy trzeba chodzić w garniturze, to wiadomo, że portfel dobieramy do rodzaju ubioru, jednak po skończonej pracy, jak możemy ubierać się luźniej, to możemy wybrać raczej sportowy styl. Jak widzimy wszystko zależne jest od sytuacji, z tego też względu nie bądźmy niewolnikami jednego portfela.