Jakie medykamenty zakupione w aptece możesz wykorzystywać w ciąży?

Ciąża to bez wątpienia wyjątkowy czas w życiu właściwie każdej dziewczyny. Zazwyczaj jest to na pewno piękny czas, kiedy czekamy na nasze ukochane, nienarodzone jeszcze dziecko, jednakże z drugiej strony zwykle okres ciąży związany jest z wszelkiego rodzaju obostrzeniami lub zakazami, których trzeba przestrzegać jeśli nie chce się zrobić krzywdy swojemu nienarodzonemu dziecku.

Każda z nas zdecydowanie wie znakomicie, iż w ciąży nie można spożywać alkoholu, zażywać narkotyków czy palić papierosów, jednak co z różnego rodzaju lekami? Czy dla przykładu Zaax w ciąży jest całkowicie bezpieczny? Dzisiaj bierzemy pod lupę najpopularniejsze z nich.
pacjenci

Autor: Jordi Hernandez
Źródło: http://www.flickr.com
Jak uzupełniać braki witamin?

Jeśli w ciąży brakuje Ci jakichś witamin, niewątpliwie powinnaś szybko te braki uzupełnić. Twój doktor prowadzący powinien zapisać Ci właściwe suplementy po wykonaniu odpowiednich badań, jednakże jeśli chcesz zacząć suplementować braki już teraz, a jeszcze nie masz umówionej wizyty, wtedy niewątpliwie dobra dla Ciebie będzie przykładowo Glukozamina 500 Plus. Medykament ten uzupełnia przede wszystkim niedobory witaminy C oraz wzmacnia stawy, co bez wątpienia jest niezwykle potrzebne w ciąży.
Co robić kiedy boli?
Niestety wszelkie specyfiki zawierające w swym składzie paracetamol na razie musisz odłożyć na bok. Jeżeli cierpisz na bóle stawów lub mięśni, możesz je łagodzić doraźnie, stosując na przykład maść Ethericum na bolące miejsca.

Zazwyczaj z bólem musisz zwyczajnie sobie poradzić – doktorzy zazwyczaj niechętnie dają swoim pacjentkom jakiekolwiek leki przeciwbólowe – jednakże oczywiście warto trochę pocierpieć dla swojego wymarzonego dziecka.