Jakie obrączki ślubne kupić? Omówienie ich wersji oraz kilkanaście porad użytecznych przy wyborze.

Wybór obrączki ślubnej jest jednym z najistotniejszych wyborów połączonych z przygotowaniami do ślubu. Jest do decyzja w większości przypadków na całe życie. Obrączki muszą być nie tylko gustowne i estetyczne, ale zwłaszcza – wyjątkowo trwałe.

na ślubie

Autor: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com
Czasy, gdy obrączki ślubne wykonywało się raptem z żółtego złota, bezpowrotnie minęły. Aktualnie dzielą się na kilka rodzajów. Jednym z nich, najbardziej oryginalnym, są obrączki złote. Złoto kojarzyło się kiedyś z żółtym odcieniem i blaskiem. W jubilerstwie natomiast, do czystego, żółtego złota, dorzuca się domieszki pozostałych metali, co sprawia, że jest twardsze i trwalsze. Obrączki z białego złota są kolejnym słynnym wyborem. W rzeczywistości, białe złoto pozyskuje się przed dodanie do złota żółtego niklu i cynku, od czasu do czasu – srebra i palladu. Białe złoto ma swoim kolorem kopiować droższą i w większym stopniu poważaną platynę. Odcień białego złota jest szary, z drobnym, żółtawym połyskiem. Znacząca zebranie dla alergików – białe złoto zawiera domieszkę niklu, który często rodzi uczulenia. Można też pomieszać barwy i wykonać obrączki dwukolorowe czy trzykolorowe (biżuteria e-azur.pl). Scala się ze sobą zasadniczo 3 kolory : białe złoto, żółte oraz czerwone – z domieszką miedzi i cynku. Szczególnie obrączki dwukolorowe są interesujące, możemy przy pomocy zestawienia ze sobą dwóch kolorów, czasem dodaniu kamienia osiągnąć na prawdę niesamowity efekt. Ważne, żeby przed nabytkiem zorientować się, jakiej próby są wybrane przez nas obrączki. Próba złota definiuje zawartość złota w 1000 gramach stopu jak również może być formułowana na kilkanaście sposobów. To, czy wyselekcjonowana przez Ciebie obrączka, będzie służyć Ci parę lat, bądź całe życie, uzależnione jest w dużej mierze od próby złota, z jakiego jest wykonana.

obrączki ślubne

Autor: Seth Lemmons
Źródło: http://www.flickr.com
Złoto wysokiej próby jest poważane przez miłośników złotej biżuterii i fanatyków luksusu, ale nie jest należytym materiałem na obrączki ślubne. Powód jest prosty – im wyższa próba, tym złoto w większym stopniu miękkie i mniej wytrwałe. Jeżeli marzy Ci się zakup pomysłowych, jedynych w swoim rodzaju obrączek, sięgnij po te, do jakich utworzenia użyto większej ilości niż jednego wariantu złota. W takim wypadku obrączki dwukolorowe będą znakomitym wyborem.