Jakie obuwie sąprzeznaczone podczas jazdy na desce?

Zapewne większość z nas dobrze zdaje sobie sprawę z tego, jak niezwykle istotne jest właściwe dobranie obuwia. Jest to ważne nie tylko w sytuacji butów, które nosimy codziennie, ale przede wszystkim tych, jakie mamy na nogach, gdy trenujemy różnego typu sporty. Właściwie dopasowane obuwie jest niezwykle istotne głównie, gdy uprawiamy skateboard. Właściwie dobrane buty na deskę mogą nam zapewnić nie tylko lepszy komfort jazdy, ale w głównej mierze dać poczucie bezpieczeństwa. Jest to jeden ze sposobów na skuteczne uniknięcie wszelkiego rodzaju urazów. Warto zatem dowiedzieć się, jakimi atutami winno wyróżniać się obuwie, które zakładamy na deskę.

skate

Autor: Treefort Music Fest
Źródło: http://www.flickr.com
Buty na deskę muszą posiadać przede wszystkim solidną podeszwę. Przykład mogą stanowić chociażby. Idealnie, jeśli są one klejone i szyte jednocześnie. Komfort w znacznym stopniu zapewnia delikatna okładzina mieszcząca się we wnętrzu buta.Wiele osób twierdzi, że nie musimy mieć szczególnego obuwia na deskę. Niestety nie jest to prawda. Każdy, kto „na poważnie” jeździ na desce uważa, że właściwe buty skate są konieczne! I wcale nie jest prawdą, iż żeby kupić odpowiednio dopasowane buty tego typu musimy wydać majątek. Wystarczy zwrócić uwagę na bardzo popularne ostatnimi czasy buty Timberland, które obecnie dostępne są w niezwykle korzystnej cenie, a oprócz tego zapewniają o wiele lepszą wygodę jazdy. Inwestycja w obuwie (buty espadryle) Timberland może skutkować wieloletnim użytkowaniem!

Warto zwracać uwagę na to, aby obuwie na deskę miało cholewkę wyprodukowaną ze skóry lub też z zamszu. W sytuacji wyściółki korzystniej jest dobrać tę wykonaną z materiału włókienniczego. Ważne jest także, aby w środku mieściła się miękka, komfortowa wkładka. W butach skate najlepiej sprawdza się także podeszwa przygotowana z tworzywa sztucznego. Należy mieć na uwadze także to, czy przy obuwiu znajduje się niezbędny system pasków, mających na celu trzymanie języka w środku buta. Język i kołnierz butów powinien być gąbkowane.
Jeżeli zwrócimy baczną uwagę na najważniejsze aspekty, z całą pewnością dobierzemy obuwie, które będzie nam służyć przez wiele sezonów. Ważny jest także fakt, że odpowiednio dostosowane obuwie (polecane buty skate) na deskę zapewnia nam wygodę jazdy oraz bezpieczeństwo.