Jakie preparaty do stylizacji włosów?

Każdy z nas ma inny typ włosów. Niezwykle istotne jest więc, żeby dobrać właściwy sposób pielęgnacji, jaki będzie adekwatny do specyfiki naszych włosów. Dzięki temu będą one zadbane i piękne.
Jeżeli twoje włosy są tłuste, warto jest wybierać raczej specyfiki bez sylikonu.

Powinniśmy mieć na uwadze składniki znajdujące się w szamponach i odżywkach, ponieważ to właśnie one każdego dnia wpływają na nasze włosy. Odżywki muszą być bardzo delikatne, najlepiej stosować te z późniejszym spłukiwaniem. Każdy fachowy sklep fryzjerski w Warszawie (www) ma w swej ofercie także suche szampony, jakie można zastosować w sytuacjach, gdy nie mamy okazji umycia włosów, a są one bardzo przetłuszczone.

W sytuacji przesuszonych włosów należy wybierać preparaty, jakie oprócz właściwości nawilżających, będą miały funkcje ochronne. Warto dobierać preparaty z olejkami i składnikami odbudowującymi. Świetnie sprawdzą się kremowe odżywki, które warto nakładać po każdym myciu.
Włosy po farbowaniu powinny być pielęgnowane ze szczególną uwagą.

koloryzacja

Autor: Wella
Źródło: Wella

Farbowanie wpływa na strukturę włosa, a jeśli dodatkowo często stosujemy suszarkę czy prostownicę, możemy dodatkowo pogarszać stan naszych włosów. Przede wszystkim należy pamiętać, aby nabywać tylko fachowe i bezpieczne farby do włosów. W tym przypadku o wiele dogodniejszym rozwiązaniem będzie hurtownia i sklep fryzjerski niż zwykła drogeria. Kolejna kwestia to odpowiednie szampony i odżywki, jakie odżywią nasze włosy, a dodatkowo będą wpływać na trwałość koloru. W sytuacji włosów zniszczonych i wypadających, warto decydować się jedynie nieinwazyjne profesjonalne kosmetyki fryzjerskie. Szczególną uwagę należy zwracać na szampony i odżywki, które stosowane są każdego dnia.

Powinniśmy mieć na uwadze nie tylko szampony i odżywki, lecz także wszelkie inne preparaty, które nakładamy na nasze włosy. Sprawdźmy, czy stosowane lakiery bądź pianki nie zawierają nazbyt wiele nieodpowiednich składników. Najlepszą sytuacją jest, kiedy preparaty wykorzystywane do stylizacji, posiadają także właściwości pielęgnacyjne. Należy także ograniczać używanie bardzo inwazyjnych suszarek do włosów lub prostownic, ponieważ one także mają negatywny wpływ na strukturę naszych włosów.