Jakie różne przyczyny zdołają wywoływać krwawienie dziąseł?

Krwawienie dziąseł nieraz może pojawiać się podczas codziennego mycia zębów bądź w czasie spożywania pokarmów. Przyczyn krwawienia dziąseł może być masa, dlatego z pewnością dobrze odnaleźć tamtą przyczynę i udać się do stosownego eksperta – nie zawsze musi być to dentysta.

Jedną z przyczyn krwawienia dziąseł może być anemia, inaczej niedokrwistość, jaka jest wywołana brakiem żelaza w organizmie. Może to być spowodowane na przykład niewłaściwym żywieniem, ale może (rozwinięcie zagadnienia- przeniesiony tutaj) mieć także poważniejsze przyczyny, na przykład choroby nowotworowe, takie jak chociażby białaczka. Bezsprzecznie w wypadku anemii należy wykonać konieczne badania u lekarza, jaki po znalezieniu przyczyny pewnie zaleci słuszne metody leczenia.

Krwawiące dziąsła mogą być również wywołane cukrzycą, wskutek tego powinno się zbadać poziom cukru w organizmie. Jeśli okaże się on większy niż 125mg% to pożądane byłoby wykonać dodatkowe badania, do tego dbać o higienę jamy ustnej i także jeśli zajdzie taka potrzeba – przyjmować odpowiednie leki przepisane przez doktora specjalistę (tutaj stomatologiczne implanty).

Czy pragniesz znaleźć pokrewny materiał? Jeśli tak, to śmiało kliknij ten odnośnik i zerknij na ofertę (https://meanderstomatologia.pl/radiologia), która niewątpliwe także przykuje Twoją uwagę!

Kolejną przyczyną krwawiących dziąseł może być również niedobór pewnych witamin i minerałów w organizmie, na przykład witaminy K bądź witaminy C. Wskazane jest więc włączyć do swojej codziennej diety produkty, które zawierają owe witaminy, przylegają do nich między innymi takie artykuły, jak na przykład soja, szpinak, pomidory bądź owoce cytrusowe, papryka albo kiwi.

Mycie zębów

Autor: Ludosphère
Źródło: http://www.flickr.com
Następną przyczyną, która zdoła wywołać krwawiące dziąsła jest przyjmowanie poniektórych leków. Czasem podczas stosowania leków bądź antybiotyków krwawienie dziąseł może wystąpić jako niepożądany skutek uboczny. Pożądane byłoby w takiej sytuacji skontaktować się z doktorem – w szczególności jeżeli krwawienie dziąseł nie ustępuje – gdyż możliwe, że zaleci Ci on inne specyfiki czy też odmieni pierwej zarządzoną dawkę.

To ledwie parę przyczyn, które wpływają na problemy z dziąsłami, niemniej krwawienie dziąseł może występować jeszcze z wielu innych rozlicznych powodów. Bez wątpliwości jednak jeżeli krwawienie dziąseł następuje u Ciebie regularnie powinieneś skontaktować się z lekarzem.