Jakie różnice można zauważyć w używaniu kosmetyków pomiędzy mężczyznami i kobietami.

Mężczyźni w porównaniu z paniami używają znacznie mniej kosmetyków, zresztą bardzo dobrze widać to po liczbie zajętych w łazienkach półek. Jeszcze do niedawna przeciętnemu panu w zupełności starczał szampon i płyn do kąpieli, lecz aktualnie oferta dla niego jest znacznie szersza.

Coraz większej grupie mężczyzn zaczyna zależeć na wyglądzie, dlatego też wybierają oni nie tylko podstawowe meskie kosmetyki, lecz również poprawiające wygląd i cerę. Dużym zainteresowaniem cieszą się na przykład Lakiery oraz farby koloryzujące, jakie całkiem niedawno jeszcze stosowane były jedynie przez kobiety. W sklepach kupić także można różnego rodzaju kremy do cery, które regularnie stosowane dają bardzo dobre rezultatu. Oczywiście nie można zapominać o różnych perfumach, ich sprzedaż w wydaniu męskim cały czas rośnie.

masaż

Autor: Golf Resort Achental Team
Źródło: http://www.flickr.com
Panowie mają nad kobietami jedynie jedną przewagę, a mianowicie powinni pielęgnować swoją brodę. Jeśli ktoś nie chce mieć wcale zarostu, to powinien go systematycznie golić. Do tego celu skorzystać może z najróżniejszych maszynek, albo zakupić profesjonalną, bardzo ostrą brzytwę. Tego typu brzytwa na żyletki co prawda będzie wymagać odpowiednich umiejętności podczas golenia, lecz pozwala na poczucie się jak prawdziwy twardziel.

Są też panowie, którzy się decydują na pozostawienie zarostu na twarzy, lecz decyzja o tym wiązać się powinna z tym, że się będzie o niego regularnie dbało. W takim przypadku konieczne są na przykład nożyczki do brody , dzięki którym będzie ją można należycie pielęgnować.