• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Jakie są znane zabiegi, które polepszą wygląd naszych ciał? Które warto wymienić w poniższym zestawieniu?

Jakie są znane zabiegi, które polepszą wygląd naszych ciał? Które warto wymienić w poniższym zestawieniu?

Czasami, aby poprawić własny wygląd trzeba skorzystać ze specjalistycznych zabiegów. Nie pomagają już naturalne sposoby, kremy albo inne specyfiki do pielęgnacji. Po prostu gdy chcemy być bardziej atrakcyjni będziemy musieli przedsięwziąć bardziej zmasowane działania. Istnieje kilka powszechnie znanych zabiegów, poniżej omówimy kilka z nich.

Brzuch

Autor: Biomed
Źródło: IBSS BIOMED
Lifting skóry to coraz bardziej popularny sposób na zmarszczki,a w konsekwencji na poprawienie wyglądu . Taki zabieg jest najczęściej przeprowadzanym zabiegiem odmładzającym, czasem robiony jest także lifting – (przejdź do strony) brzucha albo piersi, ale trochę rzadziej. Inaczej niż w przypadku innychrozwiązań nieoperacyjnych, lifting działa na głębsze zmarszczki, duże płaty skóry, wiec efekty widoczne są bardzo długo – około 10 lat. Zabiegi mniej inwazyjne jesteśmy zmuszeni robić częściej, nie dają więc tych samych efektów jak inwazyjny lifting – witryna internetowa -. Kolejnym znanym sposobem jest drenaż limfatyczny. To jedno z działań fizjoterapeutycznych.

Z pomocą specjalistycznych urządzeń poprawiane jest krążenie limfy. Limfa to płyn tkankowy, który wpływa do naczyń chłonnych, tworzących całą sieć naczyń limfatycznych. Takim sposobem możemy przeciwdziałać różnym schorzeniom, które biorą się z obrzmień zastoinowych albo zapalnych. Tempo masażu jest bardzo wolne, to mniej więcej 10-15 ruchów w minutę, zaś stosowane techniki wykonywane są płynnie i w sposób delikatny. Zabiegi tego rodzaju mogą być przeprowadzane nawet parę razy dziennie. Wiele osób narzeka na swój brzuch, niezbędne są wtedy Specjalistyczne zabiegi na brzuch, jak liposukcja. Mowa tu o odsysaniu tłuszczu (szczegóły zabiegu).

To zabieg dość inwazyjny, polega na wprowadzeniu przez nacięcia na skórze – o rozmiarze 3-4 milimetrów, specjalnej kaniuli, która jest połączona z urządzeniem odsysającym, które robi podciśnienie. Podczas jednego zabiegu często odsysa się 2-3 litry tkanki tłuszczowej. Jest to metoda niezwykle skuteczna, ale również najbardziej inwazyjna.

Sposobem nie aż tak inwazyjnym jest lipoliza laserowa. W tym przypadku pod skórę także wprowadza się przez niewielkie rozcięcia kaniulę, ale ze światłowodem, wytwarza ona promienie laserowe oraz rozbija komórki tłuszczowe. Dzięki temu uwalniany jest tłuszcz do przestrzeni międzykomórkowej. Różnica między odsysaniem tłuszczu a lipolizą jest dość duża, ponieważ oddzielonego w trakcie liolizy tłuszczu nie ma potrzeby odsysać. Zostaje on usunięty z organizmu poprzez wątrobę oraz nerki.