Jakie sporty wybrać dla siebie?

W ostatnim dwudziestoleciu wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa nastąpił wielki zwrot ku zdrowiu, począwszy od kuchni gdzie zmiany te są najbardziej zauważalne. Klasyczna polska kuchnia odmieniła się widocznie: bardzo ciężkie, smażone potrawy zamieniliśmy na lekkie sałaty, gotowane na parze warzywa, trendy staje się nawet pieczenie domowego pieczywa.

siedzący mężczyzna

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy dodamy do tego coraz mocniejszy trend do biegania i w ogóle na sport mamy obraz jednej z najbardziej pozytywnych zmian jakie zachodzą w ostatnimi laty.

Jednakże nie wszyscy lubią bieganie czy jazdę na rowerze. Można także zdecydować się na Nordic Walking. Jest to typ aktywności fizycznej wynaleziony w Finlandii jako trening dla narciarzy. W końcu zrobił się on tak bardzo spopularyzowany iż stał się osobnym typem sportu. Nordic Walking (podobnie jak bieganie) nie jest sportem bardzo kosztownym, wystarczą odpowiednie kije i wygodne buty. Zaletą tego typu sportu jest to, że można NW uprawiać w prawie każdym terenie. Ponadto chodzić z kijkami może każda osoba bez względu na to ile ma lat czy też bez względu na początkową kondycję fizyczną.

Musimy jednakże pomyśleć o dostosowaniu obuwia do miejsca gdzie będziemy chodzili. Tak dla przykładu wyruszając razem z rodziną w góry z kijkami do NW, warto zaopatrzyć także dzieci w bardzo wygodne obuwie przykładowo w buty trekkingowe dla maluchów. Dla dorosłych polecam glany męskie albo też damskie, najważniejszą kwestią jest aby obuwie zabezpieczało kostkę do czego obydwa typy butów idealnie się nadają. Z kolei w łatwiejszym terenie świetnie mogą sprawdzić się np. modne botki dla mężczyzn.

Świetnym uzupełnieniem treningu z kijami jest pływanie. Pływać możemy obecnie bez względu na pogodę ponieważ mamy do wyboru coraz więcej całorocznych pływalni. Gdybyśmy się zdecydowali na basen będą akcesoria takie jak: strój kąpielowy, czepek, okulary pływackie, być może płetwy oraz japonki i klapki męskie które to ograniczają prawdopodobieństwo upadku podczas chodzenia po brzegu pływalni. I w ten oto sposób wyszykowani ruszamy po zdrowie!