Jakie sprawy będą do załatwienia przed ślubem, jak znaleźć odpowiednią salę na tę uroczystość.

Ślub to dla każdej młodej pary bardzo duże wydarzenie, i przeważnie poprzedza go okres wielomiesięcznych przygotowań. W praktyce wszystko powinno się rozpocząć od zarezerwowania odpowiedniej sali weselnej, w jakiej będzie się chciało zorganizować całą uroczystość. Na salę niekiedy trzeba chwilę poczekać, te najbardziej popularne mogą mieć rezerwacje zrobione nawet na kilkanaście miesięcy wcześniej.

sprawdź więcej na www

Autor: Michael Reinhold
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna przez tak długi czas dużo może się pozmieniać, niekiedy para się rozstaje i terminy ulegają zwolnieniu, więc przy odrobinie szczęścia można wszystko załatwić w ciągu kilku miesięcy. Jednak zwykłym trybem będzie to trwało znacznie dłużej, więc należy o tym pamiętać planując całą uroczystość. Jeśli weselna sala zostanie już wybrana i termin ustalony, to wtedy można się zabrać za kolejne etapy, czyli ustalenie godziny mszy, zarezerwowanie orkiestry i fotografa. Trochę wcześniej warto też zaplanować uszycie sukni ślubnej i garnituru, zwłaszcza na suknię należy przewidzieć jakiś czas, żeby krawcowa mogła ją dokładnie według wskazówek uszyć.

W sali weselnej

Autor: Christian Sosa
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli będzie chodzić o sam wybór lokalu na wesele, to należy zwrócić uwagę na parę ważnych spraw. Przede wszystkim sale weselne opolskie powinny być dobrane wielkością do liczby weselników (przeczytaj więcej). O takiej sytuacji, że braknie miejsc przy stołach nie ma nawet co wspominać, ale ważne też jest to, żeby sala nie była zbyt duża, bo w takim przypadku ciężej jest zapanować na gościami. Jeżeli na weselu mają być przyjezdne osoby, to dobrze żeby w okolicy był hotel, w którym będą oni mogli przenocować. Sporo wesel organizowanych jest właśnie w hotelowych restauracjach, i takie rozwiązanie jest bardzo dobre, gdy trzeba zapewnić komuś nocleg. Bezwzględnie trzeba także zwrócić uwagę na poziom oferowanej kuchni, najlepiej sprawdzić samemu smak i ilość potraw, ewentualnie dopytać się u kogoś, kto miał w danym miejscu okazję uczestniczyć w przyjęciu. W karcie wszystko wyglada smacznie i apetycznie, ale w rzeczywistości różnie może z tym być, a w końcu dobre jedzenie to niezwykle istotna sprawa na przyjęciu weselnym.