Jakie trendy w garderobie męskiej będą zauważalne w roku 2014?

Nie tylko panie uwielbiają się stroić na każdą okazję. Garderoby panów bywają okazalej zaopatrzone niż ich partnerek. Mężczyźni, analogicznie jak i panie niezmiernie o siebie dbają. Manicure, cykliczne przycinanie włosów u fryzjera a także w klubach fitness zwieńczają idealnie dopasowaną do swojego stylu ubrania. A jakie nowe trendy w modzie męskiej będą obowiązywały w tym roku? Na jakie sezony przygotowali się już światowi dyktatorzy męskiej mody?

Według propozycji największych kreatorów stylu można szaleć do woli. Zestawiamy wszystko, nawet wzory cętkowane, paski zebry, printy, a nawet kwiaty i malarskie desenie. Zaskakujące, jednak prawdziwe. Najnowsze trendy z pewnością trafią w gust odważnych mężczyzn. Powracają odważne kolory, zwłaszcza w przypadku górnej części odzienia. Projektantka Melinda Gloss, na swoim pokazie, zademonstrowała jak efektownie łączyć neutralny dół z żywą kolorystyką góry.Twardzi faceci na pewno uradują się z powrotu trendu wojskowego, a razem z nim butelkowej zieleni, ciężkich płaszczów, spodni moro oraz minimalistycznych krojów kurtek. Najlepiej wyglądają w połączeniu z gustownym kardiganem czy też piękną marynarką. W propozycjach na 2014 rok można zauważyć powrót mody z lat 90. Bluzy kapturowe i bomber jacket plus eleganckie spodnie lub stylowa marynarka są prawdziwym hitem.

Moda męska

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Kontrowersyjną kolekcję mody męskiej na jesień/zimę 2014 przygotował Thom Browne. Zbiór jest fantazyjny i dość surrealistyczny. Tweedowe garnitury które są motywem przewodnim na jesień, prezentują klasyczny angielski styl. Surrealistycznymi dekoracjami kreacji podczas pokazu były pomysłowe zwierzęce maski. Na tkaninach znalazły się delikatne kraty i szarości. Zestawienia zaprezentowane na modelach odstawały od oczywistych kształtów oraz tradycyjnych proporcji.

Zatarcie wyraźnych różnic między garderobą męska a damską to fakt. Męska moda (najnowszy wpis) nawiązuje do mody kobiecej – w kwestii wzorów, kolorów i fasonów. Taki wielki wybór może sprawić mętlik . Ci odważni zapewne podejmą wyzwanie i będą eksperymentować. Najważniejsze jest jednak to, żeby nie dać się zwariować i rozsądnie wybrać jeden idealnie pasujący do indywidualnej osobowości. Swoboda powinna być być tego najważniejszym wyznacznikiem.