Jakiego rodzaju kosmetyki są świetne dla panów?

Półki w sklepach kosmetycznych pełne są aktualnie nie tylko kosmetyków dla kobiet, ale też dla mężczyzn. Jakie kosmetyki można na nich znaleźć?

Zdecydowana większość panów każdego dnia przechodzi rytuał golenia. Wśród kosmetyków opracowanych dla mężczyzn nie może więc zabraknąć tych , które ułatwiają golenie: pianka do golenia, żel bądź krem to najczęściej kupowane przez mężczyzn kosmetyki. Także po goleniu niezbędne jest zastosowanie dobrej jakości preparatów, które sprawią, że podrażnienia skóry znikną. Wielu mężczyzn sięga po balsamy bądź wody toaletowe. Wśród markowych kosmetyków dla panów dużym uznaniem cieszy się marka Dr Harris.

Popularna brytyjska marka Dr Harris znana jest od XVIII stulecia, w początkowym okresie klienci mogli kupować tylko i wyłącznie kremy oraz mydła do golenia oraz wody kolońskie. Aktualnie oferta jest wyraźnie bogatsza, składa się w mnóstwa artykułów do codziennej pielęgnacji twarzy . Odbywające się wieczorem oczyszczanie twarzy jest istotnym zabiegiem o charakterze pielęgnacyjnym. Zdecydowana większość mężczyzn stosuje do tego celu wody i mydła. Znacznie jednak lepiej od mydła sprawdza się żel do mycia twarzy. Sprzedawany dzisiaj żel do mycia twarzy zmywa zanieczyszczenia nie mniej skutecznie, a jednocześnie nie podrażnia skóry.

kosmetyki

Autor: Shaun Fisher
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając kosmetyki do mającej odbywać się codziennie pielęgnacji twarzy, mężczyźni nie mogą zapomnieć, że każdy z nich posiada inny rodzaj cery. Wiedzą o tym świetnie producenci kosmetyków dla mężczyzn. Na półkach w drogeriach można więc znaleźć kosmetyki przeznaczone do każdego typu cery. Gama kosmetyków dla panów jest bardzo szeroka . Są wśród nich nie tylko te przeznaczone do golenia (na przykład pianka do golenia), ale również dezodoranty, szampony do włosów oraz preparaty, które ograniczają wypadanie włosów.

Do gamy kosmetyków dla panów dołączyły już jakiś czas temu balsamy oraz kremy nawilżające. Te ostatnie niezwykle często zawierają filtry , które chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV (sprawdź dr harris). W sprzedaży znajdziemy również bardzo duży wybór kremów przeciwzmarszczkowych oraz kremów przeznaczonych na noc. Wielu panów sięga po nie niemniej chętnie, jak kobiety. Jak widać czasy, gdy mężczyźni stosowali wyłącznie kosmetyki do golenia dawno już minęły.