• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Jakiego rodzaju powinno się stosować kosmetyki do różnych rodzajów włosów? O czym powinniśmy pamiętać?

Jakiego rodzaju powinno się stosować kosmetyki do różnych rodzajów włosów? O czym powinniśmy pamiętać?

Czy istnieją jakiegoś rodzaju domowe sposoby na piękne włosy? To pytanie stawia sobie bardzo dużo kobiet, nie ma jednak jednej odpowiedzi na w ten sposób postawione pytanie, gdyż każdy rodzaj włosów wymaga innego rodzaju pielęgnacji. Przy tym dbanie o włosy również jest zależne od pory roku, ulega to zmianie również poprzez działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Na pewno nie bez znaczenia jeśli chodzi o pielęgnacje włosów są różnego rodzaju czynności, jak farbowanie, trwałe ondulacje lub też używany szampon.

To samo można powiedzieć o wykorzystywanych lakierach. Są faktycznie różnej jakości, ale jeśli chcemy mieć mało problemów z włosami to wybierajmy tylko i wyłącznie profesjonalne lakiery – przejdź do sklepu. Sporo pań ma problem z suchymi włosami, jak więc o nie dbać? Takiego rodzaju włosy są często skutkiem częstego suszenia, modelowania oraz prostowania. Są wtedy bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne, są suchsze, a co za tym idzie pozbawione połysku. Ważnym krokiem w pielęgnacji włosów suchych jest wybór właściwego szamponu oraz odżywki. Kosmetyki alterna są w stanie pomóc uzdrowić ten typ włosów.

Czy zdziwił Cię ten artykuł? Żeby zgłębić zagadnienie kliknij tu i poznaj więcej szczegółów (https://www.reha-kompleks.pl/oferta-zabiegow/rehabilitacja-mckenzie/) – z pewnością będą dla Ciebie zadziwiająco interesujące.

Zresztą zobacz sama na ten temat – zobacz link.

długie, rude, kręcone włosy

Autor: Maurina Rara
Źródło: http://www.flickr.com

A w jaki sposób możemy zatroszczyć się o włosy kręcone? Pielęgnacja tego typu włosów powinna zacząć się od użycia właściwego szamponu oraz odżywki do włosów. Kosmetyki do tego typu włosów powinny mieć w składzie naturalne składniki odżywcze, które nawilżą kręcone włosy, które z natury są suche. Układanie jak i modelowanie tego rodzaju włosów powinniśmy rozpocząć już podczas suszenia, zawinąć parę pasemek na palce i przystawiać je do dyfuzora. Znacznym problemem są włosy przetłuszczające się, ponieważ wymagają codziennego mycia. To dlatego, że w szybki sposób tracą świeży wygląd, są posklejane, mogą również gromadzić zanieczyszczenia.

Po umyciu włosów zalecane jest wypłukanie ich wodą z sokiem z cytryny. Naturalne właściwości tego owocu powodują ściąganie gruczołów łojowych, powodują też, iż rzadziej robi się łupież. Pielęgnowanie tego rodzaju włosów wymaga, by używać lekkie balsamy, jakie nie obciążają włosów, zaś nadadzą im efekt większej objętości. Niewskazane jest zaś stosowanie specyfików bez spłukiwania. Jak widzimy, nie ma jednej reguły na ładne włosy. Wszystko jest zależne od tego jakiego rodzaju włosy mamy. Jeżeli zastosujemy się do powyższych porad, możemy liczyć na dobre rezultaty.