• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Jakiego rodzaju preparaty stosować, żeby nasza skóra cały czas prezentowała się dobrze? Czy jest jakiegoś rodzaju specjalny specyfik?

Jakiego rodzaju preparaty stosować, żeby nasza skóra cały czas prezentowała się dobrze? Czy jest jakiegoś rodzaju specjalny specyfik?

To właśnie organizm ślimaka wytwarza śluz, w jakim zawarte są substancje regenerujące różne komórki ciała. Analogicznie naukowcy pomyśleli o regenerowaniu ludzkiego naskórka: jeśli śluz ma wpływ na rekonstrukcję tkanek ślimaka to czemu nie miałby wpłynąć dobrze na ludzką skórę? Zrobiono szereg badań jakie potwierdziły stymulujące na ludzkie fibroblasty działanie tej substancji.Badacze zaczęli rozmyślać o regeneracji ludzkiej skóry, bo jeśli środek ma wpływ na rekonstrukcję tkanek ślimaka, to czemu nie mógłby podziałać na ludzką skórę? Przeprowadzono sporo badań, które potwierdziły takie przypuszczenia, w ten sposób stworzono krem ze śluzu ślimaka, jaki jest dzisiaj coraz częściej używany do pielęgnowania ciała. Od tego momentu liczne koncerny kosmetyczne korzystają z tego wyjątkowego, naturalnego surowca do produkcji różnego rodzaju kosmetyków, wspomnianego wcześniej kremu, lecz nie tylko.

krem

Autor: Thalac
Źródło: Thalac

Powstający w ten sposób kolagen wypełnia zmarszczki i blizny, a przy tym odbudowuje warstwę skóry, pomagając jej w walce z trądzikiem jak również przebarwieniami. Systematyczne stosowanie tego środka pozwala przywrócić wcześniejszą elastyczność jak również gładkość skóry. Krem ten posiada zastosowanie tym bardziej w sytuacji, jak kolejne preparaty okazały się mało skuteczne, nie zapewniły pożądanych efektów. A w jaki sposób to się zaczęło? Ślady najstarszych zastosowań leczenia zmian skórnych przy pomocy śluzu ślimaka możemy znaleźć już u Hipokratesa, lecz także u Indian, jacy zamieszkiwali dawniej Araucanię, to znaczy obecny teren południowego Chile. Badania naukowców nad właściwościami tego specyfiki zaczęto w dziewiętnastym wieli, lecz dopiero w latach dziewięćdziesiątych XX wieku zaczęto stosować śluz, jako dodatek do kosmetyków.

Obecnie ten cudowny składnik można odnaleźć w najróżniejszych kosmetykach, przykładowo balsamy do ciała czy żel do mycia twarzy – szczegóły.sprawdź tutaj make up ślubny make up ślubnyNależy również wiedzieć, że sama nazwa składnika aktywnego, czyli ekstrakt ze śluzu ślimaka, wzbudza wiele kontrowersji, natomiast ze względu na swoją skuteczność i niesamowite działanie znajduje wciąż większe zastosowanie w branży kosmetycznej. Żeby natomiast otrzymać tego typu specyfik trzeba wiele czasu. Ekstrakt natomiast to produkt czysto farmaceutyczny, to znaczy jest objęty ścisłą kontrolą.