Jakim sposobem samodzielnie barwić włosy?

Samodzielne barwienie włosów to zawsze wyzwanie. Nieważne, czy robiłaś to już setki razy, czy debiutujesz. Nigdy nie wiadomo, jaki będzie efekt.
Farbę do włosów kup w odpowiedniej drogerii, gdzie zbywcy pomogą dopasować perfekcyjny preparat do twoich włosów a także odpowiedni kolor.

Obuwie jesienno-zimowe, karmelowe Solo Femme

Autor: Solo Femme
Źródło: Solo Femme

pielęgnacja włosów

Autor: Mateus Lunardi Dutra
Źródło: http://www.flickr.com
Niezależnie od tego uważnie przeczytaj etykietę. Im więcej w formule komponentów pielęgnacyjnych, tym środek lepszy. Najlepiej kiedy zawiera tłuszcze, woski czy też silikony i proteiny. Do dobrej farbki zawsze będzie dołączona odżywka. Jeśli posiadasz skłonności do alergii, sprawdź, czy fabrykant zaleca przeprowadzenie testu alergicznego.

Zweryfikuj jakie dodatkowe źródło było naszą motywacją. Nie będziesz żałował i z radością przejrzysz wpisy o tym interesującym temacie. Kliknij w podany link.

Miej na uwadze, że taką próbę musisz wykonywać przed każdym kolejnym zastosowaniem nawet tego samego środka, bowiem wrażliwość na alergeny bezustannie się zmienia oraz możesz zareagować np. wysypką na sprawdzony kosmetyk.

W jaki sposób dopasować odcień. Określ własny typ urody. Fryzjerzy entuzjastycznie posługują się szykiem pór roku. Dla rodzajów letnich jak też zimowych wybieramy tonacje popielate, niebieskawe i nieznacznie srebrne. Siwe włosy niekoniecznie trzeba farbować. Dla rodzai wiosennych jak też jesiennych stosowne są tonacje bardziej złociste, czerwonozłote oraz czerwonawe. Siwe włosy farbujemy. Mówi się, iż dobrze robić trzytygodniową przerwę między jednym a kolejnym farbowaniem. Jeśli jednakże myjemy włosy w miękkiej wodzie, regularnie je odżywiamy oraz suszymy w sposób naturalny, z pewnością będą wyglądały dobrze, nawet farbowane nagminniej.

Polecam Londa farby i szampony koloryzujące. Po każdym farbowaniu jak też ułożeniu fryzury wskazane jest nałożyć na nią dłońmi cokolwiek nabłyszczającego wosku.