Jak wybrać dobre okulary przeciwsłoneczne?

Okulary przeciwsłoneczne są wprost konieczne w słoneczne dni, w szczególności w lecie. Posiadają one na celu nie jedynie atrakcyjny image i atrakcyjną stylizację, lecz także ochronę naszych oczu przed ogromnie szkodliwym promieniowaniem UV. Złe promienie słoneczne zdołają przyczyniać się do wielu sporych chorób oczu, dlatego nie winniśmy wychodzić z domu bez okularów słonecznych, w szczególności w silne słońce.

Pożądane byłoby dobierać markowe okulary (http://www.rajsoczewek.pl/ray-ban), takie jak na przykład (oferty okularów persol). Te sprzedawane w marketach czy też na bazarach często nie zapewniają odpowiedniej ochrony przed słońcem, wręcz przeciwnie.

okulary

Autor: Maria Teresa Ambrosi
Źródło: http://www.flickr.com

Okulary, które są jedynie przyciemniane, natomiast nie mają stosownego filtra przeciwsłonecznego mogą nam jedynie zaszkodzić. Czemu? Gdyż nasze źrenice, w toku słonecznych dni, naturalnie się zwężają, dzięki czemu wpada do nich znacznie mniej szkodliwego promieniowania. Przyciemnione okulary – http://www.rajsoczewek.pl/okulary-przeciwsloneczne/solano – sprawiają, iż źrenice są rozszerzone co naraża je na znacznie większe promieniowanie. Wobec tego właśnie powinno się wybierać markowe okulary od polecanych producentów, które kupimy również w salonach optycznych. Warto wybrać na przykład (okulary przeciwsłoneczne marki versace).

Okulary słoneczne to także znakomity dodatek do letniej stylizacji. Modeli i rodzajów okularów przeciwsłonecznych jest ogromnie wiele, niemniej nie wszelki typ będzie pasował do naszej twarzy. Wskutek tego nim nabędziemy jakieś okulary, na przykład (przeciwsłoneczne okulary vogue), musimy najpierw je przymierzyć, w związku z tym nie zawsze należałoby decydować się na zakup okularów w Sieci. To, iż dany typ okularów świetnie pasuje do innej osoby, nie znaczy, że u nas będzie prezentował się tak samo odpowiednio.

Dobierając okulary, zwróćmy szeroką uwagę na ich kształt, wielkość szkieł, odcień czy też oprawki. Każdy szczegół może posiadać znaczące znaczenie. Nie sugerujmy się tym, co dzisiaj jest modne, lecz wybierajmy okulary, w jakich będziemy prezentować się oraz czuć się porządnie.