Jakimi sposobami obecna kosmetologia może sobie radzić z niekorzystnymi zmianami w wyglądzie.

Wraz z upływającymi latami nasze ciała zaczynają się zmieniać, i to nie zawsze na lepsze. Skóra traci swoją dotychczasową sprężystość, a w wielu miejscach pojawiają się nadmiarowe fałdki, niezbyt ładnie wyglądające. Na wiele z tych problemów duży wpływ ma styl życia. Niewłaściwe odżywianie, siedzący tryb życia, przemęczenie i stres to podstawowe elementy powodujące problemy z wyglądem.

otyłość

Autor: FBellon
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety problem tu jest taki, że takie zaniedbania bardzo szybko widać, lecz pozbycie się ich wcale nie będzie łatwe i wymaga sporo poświęcenia i wytrwałości. Szczęśliwie bardzo w powrocie do formy pomóc może nowoczesna medycyna estetyczna, proponując dużą ilość zabiegów zmniejszających niepożądane objawy i poprawiających wygląd. Przykładowo w przypadku tak często występującej pomarańczowej skórki kobiety mają do dyspozycji liczne zabiegi na cellulit (czytaj pełen artykuł), dzięki którym mogą się one uporać z tymi uciążliwymi i brzydkimi problemami. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych przyrządów zdecydowana większość z takich zabiegów jest bardzo bezpieczna i nie daje praktycznie żadnych skutków ubocznych.

Kolejnym obszarem, który jest coraz częściej korygowany, jest tak powszechnie spotykany tłuszcz. Jeszcze do niedawna główną metodą jego eliminacji była tradycyjna liposukcja kolan (-> przeczytaj na stronie). Zabieg ten wykonywany jest przy pomocy wprowadzanych w tkanki skórę igieł, przez jakie usuwane są tłuszczowe komórki. Jednak jest on dość inwazyjny, będzie wymagał dość poważnego ingerowania w ciało i czasami rodzi rozmaite powikłania.

Liposukcja laserowa Palomar SlimLipo 3D

Źródło: http://www.lipoline.pl/

Z tego też powodu coraz bardziej odchodzi od niego na rzecz innych, dużo bardziej bezpiecznych i dokładniejszych metod.

Sprawdź, jakie informacje znajdziesz po przejściu na stronę www (https://sklep.wzso.pl/produkty/poduszki-ortopedyczne/korektory-ledzwiowe,2,11030). Zapewne będą niezwykle ciekawe i warte zainteresowania, co spowoduje, że często będziesz tu wracał.

W ostatnim czasie bardzo popularna jest liposukcja ultradźwiękowa, wykorzystująca fale o odpowiednio dobranej częstotliwości do rozbijania komórek tłuszczu. W przeciwieństwie do typowej wersji tego zabiegu nie będzie się tu ingerować w organizm, dzięki czemu eliminuje się możliwość wystąpienia wielu powikłań. Taka liposukcja może być stosowana na całym ciele, nie ma żadnych problemów żeby za jej pomocą usunąć na przykład tłuszcz na twarzy (poznaj informacje).