• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Jesień to nieprzyjazny czas dla kobiecej urody – jak radzić sobie z kruchymi paznokciami i niesfornymi

Jesień to nieprzyjazny czas dla kobiecej urody – jak radzić sobie z kruchymi paznokciami i niesfornymi

Jesienny spadek formy organizmu i nieprzyjazne warunki atmosferyczne źle odbiją się na kobiecej urodzie. Polki narzekają na opłakany stan paznokci i trudne do ogarnięcia kosmyki. Jak można sobie z tym poradzić?

kosmetyki do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com
Rozdwajanie paznokci (Ekert – zestaw do paznokci hybrydowych) często sprowokowane jest nieprawidłowym sposobem posługiwania się pilnikiem.odwiedź witrynę urządzenia wellness urządzenia wellnessWarto przynajmniej na krótki okres zrezygnować z pilniczka i zafundować sobie skuteczną odżywkę. Stosowana systematycznie, odbuduje płytkę, a rozdwajanie paznokci nie będzie już nawracającym problemem – zobacz więcej. Świetnym preparatem jest także znana już naszym mamom metoda, czyli nakładanie na płytce rozdwojonego paznokcia odrobiny olejku z rycyny. Wtarty także w skórki i ręce, a następnie pozostawiony na całą noc, dogłębnie odżywi skórę i odbuduje paznokcie. Jeśli rozdwajanie paznokci uporczywie jednak powraca, warto spróbować suplementom. Preparaty ze skrzypem i pokrzywą zregenerują nie jedynie paznokcie, ale również poprawią kondycję skóry i włosów. Jesienna wilgotność powietrza szczególnie im nie służy, wyjątkowo tym ze skłonnością do kręcenia. Ciężko okiełznać niesforne kosmyki, które z powodu wilgotnego klimatu puszą się i niechętnie poddają stylizacji. W drogerii należy sięgnąć po specjalny szampon do włosów kręconych (sprawdź u nas). Jego dostosowana do potrzeb receptura ułatwi ogarnąć nawet te najmniej skore do ugładzenia kosmyki. Zatrzyma także puszenie, a fryzura zachowa odpowiedni kształt, bez negatywnego wpływu wilgoci powietrza. Szampon do włosów kręconych zazwyczaj uzupełnia także odżywka albo maska z tej samej linii.

Dobrze pamiętać o ich regularnej aplikacji. Wzmocnią kosmyki, nadadzą im blasku i gładkości, a też spotęgują wpływ szamponu. Żeby jeszcze bardziej je zregenerować, można wetrzeć odrobinę olejku rycynowego w kosmyki podczas mycia. Gwarancją powodzenia działań jest jednakże ich regularność. Należy pamiętać o nakładaniu odżywki, przyjmowaniu preparatów i myciu kosmyków profesjonalnym szamponem. Szybko to zaprocentuje, a jesień przestanie być już tak trudnym czasem dla urody.