• Home
  • Klasa-strUrodowe tricki
  • Jeśli haluksy nie pozwalają ci wygodnie chodzić, idź na zabieg oraz ciesz się luksusem zdrowych stóp

Jeśli haluksy nie pozwalają ci wygodnie chodzić, idź na zabieg oraz ciesz się luksusem zdrowych stóp

Badania pokazują, że z problemem koślawego palucha, inaczej mówiąc haluksów, boryka się około 1% wszystkich naszych rodaków. Znacznie częściej dolegliwości odczuwają panie, ponieważ z zamiłowaniem noszą buty na wysokim obcasie i z zwężonymi noskami, co przyczynia się do odginania palców. Nieprawidłowości w obrębie palców wpierw są słabe, ale z czasem nie tylko wyglądają nieładnie, ale też robią się niezwykle bolesne.

zadbane stopy

Autor: Lioven
Źródło: Lioven
Haluksom można zaradzić

W wielu wypadkach dolegliwościom koślawego palucha da się zapobiec, rezygnując z obuwia, które odkształca i przeciąża przód stopy. Panie, które w czasie noszenia szpilek odczuwają silny ból albo czują gniecenie w palcach, powinny unikać takich butów. Nie można jednak zapominać, że haluksy okazują się dolegliwością o podłożu genetycznym i jeżeli któreś z rodziców borykał się z problemem koślawego palucha, całkiem prawdopodobne, że wraz z genami otrzyma się nieprawidłowe ułożenie kości śródstopia lub wiotkość tkanki. Warto pamiętać, że nawet gdy haluksy już się objawiły, można je leczyć przez stosowanie określonych ćwiczeń dobranych przez terapeutę, zakładanie specjalnych wkładek korygujących i ortopedycznego obuwia.

Kiedy dolegliwości robią się bardzo uciążliwe, wyjściem okaże się operacja

Jeżeli zabiegi rehabilitacyjne zawodzą, a dolegliwości rozwijają się i stają się coraz bardziej nieprzyjemne, potrzebna może stać się leczenie haluksa. Warto zaznaczyć, że w minionych latach technika operacji haluksów uległa znacznemu udoskonaleniu i uzyskuje się dzięki niej wspaniałe rezultaty.

Przyda Ci się kompleksowe objaśnienie (https://pl.babor.com/products/oczyszczanie/87) powyższego tematu? W takim razie nie zwlekaj i przejdź do kolejnej witryny. Tam oczekują na Ciebie bardziej rzetelne wiadomości.

W niemal wszystkich przypadkach daje się (http://longlifefoundation.pl/) całkowicie wyeliminować problem koślawego palucha, schorzenie nie wraca, a człowiek może cieszyć się wygodnym chodzeniem bez oznak bólu.

zdrowe nogi

Autor: Mustela
Źródło: www.mustela.pl
Doskwierają ci haluksy? Udaj się do specjalisty

Jeśli pojawia się u nas operacja koślawego palucha może okazać się niezbędna i nie należy męczyć się z bólem towarzyszącym poruszaniu się czy zakładaniu obuwia. Lepiej niezwłocznie udać się do doktora, który zaleci badanie rentgenowskie i oceni, czy zabieg będzie optymalnym wskazaniem. Operacja tego typu trwa 1-2 godziny, a pacjent bardzo prędko wraca po niej do pełnej formy oraz ma możliwość cieszyć się odzyskaną swobodą poruszania.