Jeżeli zamierzać udać się na polowanie, nie możesz zapomnieć o odpowiedniej odzieży myśliwskiej

Myślistwo jest dosyć modną formą hobby wśród Polaków, nie dziwi więc obecność mnogich sklepów oferujących odzież oraz dodatki myśliwskie. Warto bowiem zaznaczyć, że wyjazd na polowanie potrzebuje skrupulatnego przygotowania, a odzież myśliwska jest tutaj istotnym elementem.

Od jej właściwego wyboru zależne jest bezpieczeństwo uczestników polowania, lecz także komfort w trakcie długich spacerów po lesie.

ubrania myśliwskie

Autor: California Department of Fish and Wildlife
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiednie buty są bardzo ważne

Właściwie dobrane obuwie to niezwykle ważny szczegół w garderobie każdego polującego. Buty muszą być porządnie zrobione, wytrzymałe, wykonane z najlepszego materiału oraz nieprzemakalne. Trzeba wspomnieć, iż polowanie stwarza sposobność do chodzenia po lasach i często podmokłych okolicach. But powinien więc okazać się idealny pod względem dopasowania wielkości stopy, aby nie ocierał ani nie stał się zbyt luźny. Dobrym pomysłem okaże się zakup butów, które usztywnią kostkę, gdyż dzięki temu niestraszne staną się jamy i koleiny.

Odzież w przeróżnych kolorach

Odzież myśliwska produkowana jest w różnorakich kolorach, dotyczy to zarówno spodni, kurtek, jak i nakryć głowy. Część myśliwych decyduje się na nabycie odzieży w kolorach kryjących, bo dzięki temu mają szansę niepostrzeżenie podejść ptaki.

Dzika przyroda

Autor: coniferconifer
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak należy wyposażyć się też w część garderoby w odblaskowym odcieniu, który pozwoli innym myśliwym odróżnić kolegę od roślin i ograniczy groźbę wypadku. W przypadku myśliwych ważną częścią garderoby jest kurtka myśliwska. Kurtki dla myśliwych występują w licznych modelach i kolorach, ale każda z nich powinna odznaczać się następującymi cechami: okazać się nieprzemakalna, chronić przed wiatrem oraz zimnem, a jednocześnie zapewniać noszącemu swobodę ruchów.

Wybór odzieży jest na pewno ważny

Choć może się wydawać, że sprawunek odzieży myśliwskiej jest wyjątkowo łatwy, należy temu zagadnieniu poświęcić więcej uwagi, aby po zakupach być naprawdę zadowolonym. Od kupionych części garderoby zależne jest bezpieczeństwo, wygoda, jak też zdrowie myśliwego. Polowania odbywają się w bardzo zróżnicowanych warunkach zewnętrznych, zatem łatwo przemoknąć, wyziębić się, czego następstwem może być choroba. A kiedy kupi się odzież ?odzież (szczegóły na stronie http://www.dortex.pl/ceny-asortyment-outlet-cream-niesort/asortyment-cream-ceny)onaną, za dużą lub za małą, zadowolenie z polowania się nie pojawi.