Kłopotliwe dolegliwości naszych paznokci

W obecnych realiach zarówno zwykła medycyna jak i farmaceutyka mieszczą się na bardzo wysokim poziomie. Dzięki czemu, wiele dolegliwości, o których możemy jeszcze poczytać w dawnej literaturze, obecnie praktycznie nie istnieje.

Lecz wciąż w naszym otoczeniu mieszka mnóstwo bakterii a także drobnoustrojów, które bez przerwy czyhają ma nas, wywołując różnego rodzaju kłopoty.

grzybica paznokci u nóg

Autor: O’plotka
Źródło: O’plotka
Grzybica paznokci u nóg jest niezwykle powszechnym zjawiskiem, jednak sporo osób posiadających tą przypadłość, nie ma o tym pojęcia. Niezwykle łatwo złapać bakterie za nią odpowiedzialne, wystarczy spacer bosa stopą w miejscu publicznym, przykładowo na basenie. Również zła wentylacja stopy w zbyt ciasnych butach może okazać się przyczyną. Zarówno grzybica paznokci u rąk (lunula) oraz nóg wygląda podobnie – pod powierzchnią paznokcia pojawia się delikatna plamka, która z czasem ciemnieje, sam paznokieć – (prestiz.eu/zabiegi/dlonie-i-stopy/men-dlonie/klamra-na-wrastajacy-paznokiec/zobacz więcej) jest coraz grubszy, niekiedy się łuszczy. Jeżeli mamy już tą przypadłość na stopach, łatwiej będzie zainfekować również ręce. W takim razie jak regenerować paznokcie po takiej chorobie? Przede wszystkim trzeba wybrać się do specjalisty, który stwierdzi, że to autentycznie grzybica paznokci u nóg czy u rąk. Później zaleci nam on parotygodniową kurację farmakologiczną. Jednak jeśli chcemy, możemy cały proces uprościć, korzystając z lasera. Z jego pomocą bakterie spod płytki zostaną zabite za jednym zamachem. Jak regenerować paznokcie w przyszłości? Przede wszystkim warto stosować antybakteryjne kosmetyki – mydła maści i kremy, które uodpornią nas na szczepy bakterii wywołujących grzybicę.

Grzybica paznokci u rąk czy nóg jest niezwykle szpecącym schorzeniem, dlatego należy się z nim uporać, kiedy tylko zauważymy pierwsze objawy. Można zastosować kurację farmakologiczną, lub też skorzystać z lasera. Ostatnia opcja jest kosztowniejsza, jednak o wiele szybsza. Czytaj na stronie kliniki miracki