Kobieta i buty – jakiego rodzaju obuwie jest nam niezbędne? Czego powinnyśmy szukać na sklepowych półkach?

Prawopodobnie każda kobieta ma bzika na punkcie obuwia. Istnieje bardzo wiele żartów związanych z tym, iż mężczyźnie wystarczą trzy pary butów – zimowe, sandały oraz jakieś adidasy do noszenia na co dzień, z kolei kobiecie, ile par butów by nie miała, zawsze przydałyby się następne. Jest w tym ziarno prawdy, jako że nawet, jeżeli kobieta nie skupia się nadmiernie na kwestii swojego wyglądu, nie fascynuje się modą i panującymi trendami, to zazwyczaj i tak ma liczniejszą kolekcję butów w szafce niż przeciętny facet.

W aktualnej chwili buty damskie rewolucjonizują rynek obuwniczy, wybór jest ogromny. Liczba dostępnych fasonów, odcieni, materiałów z jakich są wykonane jest gigantyczna. Można dokonać jednakże pewnego uproszczenia i określić, jakie obuwie jest bezwzględnie konieczne dla kobiety zależnie od danej pory roku.

Przede wszystkim, jeżeli mówimy o okresie zimowym, na pewno obowiązkowym ‘must have’ są kozaki. Współcześnie zdecydowanie nie łatwo znaleźć starannie wykonane, z dobrej jakości materiałów, ciepłe buty zimowe. To, na co powinnyśmy zatem zwrócić uwagę to prawdziwa skóra, która będzie dodatkowo jakoś ocieplona , jeżeli szukasz specjalistów od butów – teraz możliwe zakupy online.Nie ulega wątpliwości że zimy w Polsce są znacznie bardziej agresywne niż na zachodzie Europy, stąd wybór obuwia bez ocieplenia na ten czas może skutkować odmrożeniem stóp oraz wieloma schorzeniami, które mogą z tego wyniknąć.

buty damskie

Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejną obowiązkową parę butów w naszej szafie powinny stanowić botki, które posłużą nam w okresach przejściowych takich jak wiosna i jesień. Tu także niezwykle istotny jest fakt, aby były one wykonane ze skóry, na masywnej podeszwie. Deszcze oraz roztopy w tych okresach mogą doprowadzić do przemakania obuwia, jeśli wobec tego położymy nacisk na jakość i znajdziemy solidną parę botków, z pewnością uda nam się uniknąć nieprzyjemności.

Naturalnie latem nie poradzimy sobie bez sandałów. Fasonów tego typu obuwia jest naprawdę dużo, wszystko zależne jest od naszych gustów. Istotne, aby były one wygodne i nas nie obcierały. Okres letni zwykle związany jest z wysokimi temperaturami oraz dużą ilością słońca, przez co stopy szybciej nam się pocą. Jeśli sandały będą źle dopasowane, lub wykonane z niskiej jakości materiału, możemy nabawić się odcisków i bolesnych otarć.

Niezależnie od pory roku dobrze jest zwrócić dodatkową uwagę na czółenka damskie oraz baleriny sprawdź więcej. Te pierwsze fantastycznie sprawdzą się na różnego typu imprezach oraz bardziej oficjalnych wyjściach, kiedy będziemy chciały podkreślić naszą kobiecość. Baleriny z kolei są od kilku lat bardzo modnym fasonem, pasującym do wszystkiego, które możemy nosić zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje, jeżeli nie jesteśmy fankami szpilek.

Wspomniane tutaj fasony butów to pewien podstawowy zestaw, który będzie stanowić punkt wyjścia dla różnego rodzaju stylizacji zależnie od pogody oraz okazji. Oczywiście istnieją dodatkowo dziesiątki innych możliwości, z których większość kobiet korzysta wzbogacając swoją szafkę z butami w coraz to nowsze zdobycze…