Konfekcja odpowiednia na chłodny sezon.

Czy gdy przychodzą zimne dni, ciągle możemy wyglądać szykownie i nie marznąc przy tym? Ma się rozumieć,wystarczy wybrać odpowiedni materiał na ubrania. Latem łatwo jest fajnie i szykownie się ubrać.

Sukienki i bluzki z bawełny, jedwabiu lub satyny wygodnie się nosi i z reguły szykownie się w nich wygląda. Niemniej jednak w naszym klimacie nieszczególnie długo korzystamy z ciepłych

wełna z owcy

Autor: Damien Pollet
Źródło: http://www.flickr.com

miesięcy. Wraz z nastaniem jesiennego zimna zaczynamy szukać odzieży, w których będzie nam dostatecznie ciepło. Szczęściem na rynku mamy do dyspozycji bardzo bogatą ofertę rozmaitych tkanin, spośród jakich właściwie każdy da radę wyszukać coś dla siebie.
Powinno się szukać materiałów, jakie oprócz tego, że są ciepłe, będą fajnie układać się na sylwetce i zapewnią nam wygodę noszenia na co dzień.
Fantastycznym przykładem tego rodzaju materiału jest dzianina wełniana, sprawdź: . Jest gęsta, lejąca, odporna na gniecenie, elastyczna, miła w dotyku. Istotne jest, iż jest przy tym ciepła. Dzianina wełniana występuje w zróżnicowanych odcieniach i deseniach. Nadaje się szczególnie na garsonki i sukienki czy spódnice. W czasie jej kupowaniu trzeba wziąć pod uwagę wyrażoną w procentach zawartość wełny, w sprzedaży jest bowiem dostępna (więcejo tym- przejdź do strony http://lamalama.pl ciekawe źródło)dzianina wełniana z różną domieszką wiskozy, akrylu i innych materiałów. Ma się rozumieć producent ma obowiązek podawać te dane na metce.

Nawet miłośników ubrań z naturalnych tkanin może zniechęcać czysta wełna. Z tego powodu warto przypomnieć tutaj o fantastycznym materiale na cieplutkie ubrania, którym jest wełna (zobacz wełna lana) parzona. Poddana specjalistycznej przeróbce otrzymuje nowe cechy

.

Są one ważne dla wygody noszenia, ponieważ wełna parzona jest materiałem cieplejszym, a do tego przewiewnym, więcej odpornym na brud, co jest zwłaszcza istotne w przypadku ubrań, jakie nie jest prosto czyścić. Co ciekawe wełna parzona nie powoduje tylu reakcji uczuleniowych, jak wełna tradycyjna. Obydwa wymienione powyżej materiały można łatwo dostać w sklepach stacjonarnych i w necie. Może was zaskoczyć bogactwo barw i wzorów, jakie są oferowane.

Mamy nadzieję, że jeśli ktoś z was jest amatorem pięknych ubrań, to na jesień wybierze właśnie te z omówionych materiałów.