Kosmetyczna recepta na młodość czyli popularne zabiegi medycyny estetycznej

Gdy osiągamy pewien wiek, coraz trudniej nam wyglądać młodo. Dużo zależy również od typu urody. Nie da się ukryć, że jedni starzeją się szybciej, inni wolniej. Oczywiście należy dbać o siebie, żeby zachować dobry wygląd, aczkolwiek na pewne zmiany nie mamy wpływu. Obecnie jednakże współczesna kultura narzuca nam model życia, zgodnie z którym powinnyśmy jak najdłużej wyglądać młodzieńczo. Tak wszechobecny trend pozwolił na szybki rozwój branży kosmetycznej.

medycyna estetyczna

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Często po młodość w kremie udajemy się już nie do apteki, ale chirurga plastycznego. Odmładzające zabiegi są z reguły bardziej skuteczne, lecz ich ceny są raczej wysokie i nie każdego stać na taki wydatek. Generalnie Skuteczna medycyna estetyczna sprawdza się, gdy chcemy niezawodnie przywrócić swojej skórze blask.

Oprócz tego w gabinetach kosmetycznych możemy wykupić zabiegi, które dość dogłębnie mogą wpłynąć na nasz wygląd. Jednym z nich jest lipoliza, czyli zabieg, który efektywnie zmniejsza tkankę tłuszczową. Jest to popularna metoda, która nie wymaga operacji z użyciem skalpela. Zazwyczaj wystarczą 2 -3 zabiegi, by zredukować niewielką ilość tkanki tłuszczowej, np. z policzków. W sytuacji, gdy chcemy pozbyć się tłuszczu z większych partii ciała, powinniśmy liczyć się z większymi kosztami, gdyż ilość koniecznych zabiegów wzrasta do 7 – 8.

Nasz artykuł jest naprawdę zajmujący? Wierzymy więc, że przypadnie Ci do gustu też istotna strona (https://dotatuazu.pl/pl/c/ZNIECZULENIA/99), gdzie jest wiele ekstra detali.

Chociaż klasyczny zabieg lipolizy jest mało inwazyjny, to nadkażenie występują pewne skutki uboczne przykładowo pieczenia i obrzęku, które ustępują z czasem.

medycyna estetyczna

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Kolejny zabieg, dzięki któremu możemy w łatwy sposób odjąć sobie 10 lat to rekomendowany botox. Obecnie chyba już wszyscy wiedzą, na czym polega zabieg wstrzykiwania botoksu, szczególnie po tym, jak zabieg stał się modny wśród hollywoodzkich gwiazd. W prasie kolorowej nierzadko komentuje się na zdjęciach celebrytów efekt odmładzania. Za pomocą tego botoksu zmniejsza zmarszczki nawet do 80%.

Powinno się jednak pamiętać, że zauważalne efekty są nietrwałe i po okresie czasu trzeba wznowić kurację. Naturalnie jak w przypadku wielu tego typu podskórnych zbiegów, również i tu powinniśmy liczyć z tym, że pacjenci mogą czuć pewien dyskomfort. Ceny botoksu mieszczą się zazwyczaj w granicach od 200 – 1200 zł, w zależności od miejsca zmarszczek oraz oczywiście profesjonalizmu specjalisty.