Kosmetyka męska – jakie są potrzeby mężczyzn.

To nie prawda, że tylko kobiety dbają o urodę. Mężczyźni też coraz częściej to robią, dlatego na rynku kosmetycznym ukazało się dużo artykułów kosmetycznych dla mężczyzn.
Męska skóra jest całkowicie różna od damskiej skóry.

artykuły

Autor: Wella
Źródło: Wella
Jest to spowodowane przez męski hormon, który nosi nazwę testosteron. Mężczyźni posiadają grubszą i twardszą skórę, dodatkowo posiadają więcej łojowych gruczołów i bardziej bujne owłosienie na twarzy. Skóra męska ma tendencje do trądziku, wykwitów i zaskórników, z tego powodu osobnicy płci męskiej powinni koniecznie stosować męskie kosmetyki. Pozytywną cechą męskiej skóry jest wysoka odporność na działanie zewnętrznych czynników.
Panowie powinni stosować specjalnie dostosowanych męskie kosmetyki, ponieważ kosmetyki damskie całkowicie nie nadają się do pielęgnacji skóry męskiej. Kobieca skóra jest znacznie delikatniejsza i miększa, przez co balsamy i kremy dedykowane kobietom nie będą działać na skórę męską.
Nie bez znaczenia jest także regularne strzyżenie zarostu i brody. Wybór odpowiedniej metody strzyżenia brody i zarostu jest bardzo ważny. Kupienie profesjonalnej brzytwa na żyletki wszystkim panom na pewno ułatwiłoby życie. Dokonując wyboru brzytwa na żyletki należy zwrócić uwagę na markę i grubość ostrzy. Zawsze można kupić dobre i ostre nożyczki do brody, ale powinniśmy pamiętać o tym, że brzytwa na żyletki będzie o wiele skuteczna.
Ważny jest też wybór balsamu po goleniu i pianki do golenia.

Godne polecenia są pianki do skóry wrażliwej znanych producentów. Jeśli chodzi o balsamy – najlepiej jest dokonać zakupu balsam, który będzie kojąco-nawilżający. Zatem drodzy panowie dbajcie o siebie pielęgnując skórę twarzy.