Kosmetyki z kuchni

kosmetyki z kuchni to doskonała alternatywa dla drogeryjnych kosmetyków.
Na drogeryjnych półkach bez większego problemu możemy znaleźć mnóstwo kosmetyków, które nęcą ewentualnego klienta swymi pielęgnacyjnymi własnościami a także obiecują otrzymanie spektakularnych rezultatów, które bardzo często trudno spostrzec.

basen
peeling cukrowy

Autor: Tomtom Suites
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami najbardziej efektywne produkty do pielęgnacji dające widoczne efekty, znajdują się w naszej kuchennej szafce. Starczy jota chęci, aby przygotować kompozycję, jaka polepszy kondycję naszej cery czy też włosów, natomiast koszt całkowity wszystkich artykułów niezbędnych do jej wykonania będzie znacznie mniejszy aniżeli koszt kosmetyku, po użyciu którego uzyskalibyśmy podobne efekty. Domowej produkcji kosmetyki są niesłychanie dobrą opcją dla drogeryjnych artykułów, ponieważ nie mieszczą alkoholu a także składników, jakie niesłychanie często podrażniają skórę. W większości wypadków artykuły kuchenne nie są w pełni wykorzystywane, ze względu na fakt, że po prostu wielu z nas nie zna ich pozytywnych własności.
Jednym z artykułów, który bez kłopotu możemy znaleźć w każdej kuchni, a może się on stać dobrym środkiem do pielęgnacji jest soda . Może być ona wykorzystywana do wybielania płytki zębów czy też paznokci. Zapewne przenigdy nie słyszałaś, że soda może znajdować przeznaczenie jako naturalny dezodorant. By ustrzec się parabenów jak też aluminium, jakie najczęściej znajdują się w dezodorantach a także antyperspirantach wystarczy wymieszać sodę z wodą, a będzie można cieszyć się działającym w pełni naturalnym, a do tego tanim kosmetykiem. Nadzwyczaj dobrym, delikatnie złuszczającym artykułem jest cukier.

Używając cukru jak też oliwy z oliwek możemy szybko oraz prosto stworzyć peeling cukrowy, dzięki jakiemu złuszczymy martwy naskórek, zaś równocześnie będziemy pewni, że nie zawiera substancji drażniących, które nierzadko widnieją w składzie ulokowanym na etykietach kosmetyków z drogerii.